szukasz czegoś?

Jak się ubrać do teatru? Propozycje dla dwojga

autor:

Współcześnie panuje przekonanie, że do teatru można ubrać się zwyczajnie. Jest ono zupełnie niewłaściwe. Strój, który wybieramy na spektakl powinien być schludny i gustowny, dostosowany do tej formy rozrywki, bez względu na to czy wybieramy się na komedię czy na poważny dramat. Jak zatem powinien on wyglądać? Przeczytaj nasz artykuł!

1. Jak się ubrać do teatru? Stylizacje dla niej

Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie eleganckiej bluzki bądź koszuli z eleganckimi materiałowymi spodniami lub spódnicą oraz dołączenie do stylizacji marynarki. Kolorystyka stroju powinna być stonowana. Jaskrawe kolory zostaw na inne okazje.

pokrewne:  Jak się ubrać na Wigilię?

Pamiętaj również o długości spódnicy. Zrezygnuj z mini! Ten krój nie jest adekwatny ani do miejsca ani do okazji. Rozwiązanie to lepiej zarezerwuj na mniej formalne wyjścia. Jeśli nie jesteś fanką spódnic, dobrym wyborem będą eleganckie spodnie w kant bądź o węższym kroju jednak koniecznie materiałowe.

propozycja stylizacji do teatru

2. Jak dobrać sukienkę?

Ten wariant teatralnej kobiecej stylizacji wybierany jest znacznie częściej. Jednak nie zawsze z dobrym skutkiem. Aby dobrze dopasować się do panującej atmosfery lepiej zrezygnuj z wyboru ulubionej mini i postaw na długość przed kolano. Unikaj głębokich dekoltów oraz wycięć na plecach.

Krzykliwe balowe suknie i przesadnie wzorzyste tkaniny również nie będą dobrym wyborem. Kreacja powinna być elegancka, najlepiej w ciemnej, stonowanej kolorystyce. Jeśli uważasz, że całość wygląda zbyt ponuro możesz ją rozjaśnić dobierając dodatki w beżowym lub jasnoróżowym kolorze.

pokrewne:  Zagraj to jeszcze raz, Ingrid

kobieta w eleganckiej sukience

3. Jak się ubrać do teatru? Propozycje dla niego

Kobiety w kwestii garderoby dysponują większymi możliwościami. Dla mężczyzny najlepszym rozwiązaniem będzie założenie eleganckich spodni w kant, białej koszuli i marynarki. By dopełnić całość możesz założyć krawat lecz nie jest to konieczne.

Zrezygnuj z adidasów i luźnych jeansów! Połączenie ich z koszulą i marynarką nie jest dobrym pomysłem! Zestawienie tych trzech elementów, nie sprawi, że będziesz wyglądał elegancko. Wręcz przeciwnie! Taki strój lepiej zostaw na mniej oficjalną okazję.

mężczyzna w garniturze

4. Propozycje stylizacji do teatru muzycznego

Specyfika tego miejsca nie zobowiązuje do przesadnie szykownego stroju. Zwróć jednak uwagę, na to że nie jesteś w kinie! Ze względu na wytworny charakter teatru postaraj się, aby twój strój był chociaż trochę gustowny.

pokrewne:  Niebieski kolorem dla chłopca czy dziewczynki? A gdyby tak unisex?

Paniom polecamy koktajlowe sukienki w niezbyt krzykliwych kolorach. Panowie mogą sobie pozwolić założenie ulubionych jeansów. Jednak tylko w zestawieniu z eleganckim swetrem lub koszulą.

para siedząca na kanapie

Niestety coraz częściej można zaobserwować, że ludzie zakładają do teatru luźną i mało elegancką garderobę. Teatr jest miejscem o dystyngowanym charakterze dlatego poświęć chwilę nad zastanowieniem się jaki strój będzie do niego odpowiedni. Sportowym strojom w teatrze mówimy stanowcze „nie”!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • stachu

    Nie lada problem z tym strojem do teatru. Ja zakładam zawsze ciemną koszule i chinosy.

  • Hanka

    Strój do teatru dobrać jest ciężko i nie każdy wie co założyć, aby wyglądać dobrze. Dlatego fajnie, że powstał taki artykuł. Może w końcu ludzie przestaną chodzić na spektakle pogniecionym T-shircie i jeansach

Dodaj komentarz