szukasz czegoś?

Spódnice z żakietem, dla kogo i na jakie okazje?

autor:
Kobieta w spódnicy

Spódnica i żakiet to dość konkretne połączenie, które przywodzi nam na myśl szczególne, eleganckie okazje i jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne. Oczywiście sprawa nie jest aż taka prosta i mamy tu do wyboru naprawdę wiele ciekawych połączeń i fasonów. W takim razie pytanie brzmi: dla kogo spódnica z żakietem i w jakich sytuacjach sprawdzi się taki zestaw najlepiej?

Spódnice z żakietem – razem czy osobno?

Gdy myślimy o kupnie spódnicy oczywistym staje się, że wraz z nią należałoby pomyśleć także o doborze odpowiednio dopasowanej górze. Wtedy też pojawia się pytanie – kupić spódnicę, a potem dopasować do niej żakiet, czy lepiej jednak kupić od razu cały komplet? Logiczniejsze wydaje się wybranie drugiej opcji, która jest także o wiele wygodniejsza. Znalezienie gotowych kompletów nie jest trudne, a przykłady spódnicy z żakietem obejrzysz np. na Modbis.pl, gdzie oferta została bardzo starannie dobrana, a zestawy są dobrze dopasowane. Dzięki kupnie gotowego kompletu, nie trzeba się martwić o to, czy góra i dół będą do siebie pasować, bo i kolorystyka i styl, czy materiał, z którego jest wykonana spódnica i żakiet, będą takie same.

pokrewne:  Jak optycznie wydłużyć nogi?

Czy komplety są dobre dla każdego?

Jak zostało wspomniane wyżej, komplety mają dużo zalet, dzięki którym znacząco ułatwiamy sobie sprawę, jeżeli chodzi o zakup, jednak należy pamiętać o jednym – nie w każdym przypadku ta metoda może się sprawdzić. Komplety są szyte na konkretną miarę i to taką, która występuje najczęściej. Co za tym idzie, nie na każdą kobietę taki komplet może idealnie pasować, nawet jeżeli jest on w dobrym rozmiarze. Wszystko zależy od tego jaką ma się sylwetkę, a nawet w przypadku dwóch kobiet o tym samym rozmiarze, ich figura może być inna i tam gdzie spódnica będzie pasować idealnie, tam żakiet może nie leżeć już tak dobrze i odwrotnie. Dlatego w tym przypadku poleca się, by kupować osobno spódnicę i osobno żakiet, co będzie lepszym rozwiązaniem.

pokrewne:  Czym jest styl casual?

Spódnice z żakietem

Dla kogo spódnice z żakietem?

W dużej mierze takie komplety nie mają nie mają jakiś konkretnych uwarunkować, jeżeli chodzi o to, dla kogo są przeznaczone. Jako że kojarzą się z elegancją, z pewnością każda kobieta, która ceni sobie taki styl, bardzo dobrze odnajdzie się w takim połączeniu i to zarówno kobieta młoda, jak i starsza. Wiek czy noszony rozmiar nie ma tu większego znaczenia, istotne jednak to, by spódnicę i żakiet odpowiednio dobrać pod względem rozmiaru, fasonu, koloru oraz wzoru. Każdy z tych wyborów będzie miał wpływ na to, jaki osiągniemy efekt wizualny, a w tym wypadku jest to niezwykle ważne. Wybór spódnicy, a do niego także wybór żakietu rządzi się swoimi prawami i tego należy się trzymać.

pokrewne:  Jak się ubrać do teatru? Propozycje dla dwojga

Na jakie okazje spódnica z żakietem?

Jako że takie połączenie traktowane jest jako bardziej eleganckie, doskonale można się w nim odnaleźć w wielu mniej i bardziej oficjalnych sytuacjach. Z całą pewnością ten zestaw może doskonale sprawdzić się w pracy, gdzie obowiązuję ścisły dress code, wymagający od kobiet określonych typów odzieży pracując w biurze, korporacji czy innym miejscu, gdzie elegancja i pewien określony szyk jest obowiązkowy. Zakładając spódnicę i żakiet można także udać się na różnego rodzaju uroczystości rodzinne – ślub, wesele, chrzest, urodziny i wiele innych. Jest to zestaw zdecydowanie wizytowy, więc wszelkie sytuacje związane z uroczystościami i spotkaniami będą odpowiednim momentem za jego założenie.

Rating: 4.7/5. From 3 votes.
Please wait...

Wasze opinie

3
  • manga

    Połączenie żakietu i spódnicy to raczej standard i jedynie o czym trzeba pamiętać, jak zostało to wspomniane w artykule, by dobrać ten zestaw dobrze

  • Kalina

    Zdecydowanie takie połączenie to nic nadzwyczajnego, tylko odpowiedni dobór się liczy i tyle. Góra i dół muszą do siebie przecież pasować.

  • Munio

    To chyba stroje bardziej dla takich dostojnych pań i bizneswoman 😀

Dodaj komentarz