szukasz czegoś?

Spódnice z żakietem, dla kogo i na jakie okazje?

autor:
Kobieta w spódnicy

Spódnica i żakiet to dość konkretne połączenie, które przywodzi nam na myśl szczególne, eleganckie okazje i jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne. Oczywiście sprawa nie jest aż taka prosta i mamy tu do wyboru naprawdę wiele ciekawych połączeń i fasonów. W takim razie pytanie brzmi: dla kogo spódnica z żakietem i w jakich sytuacjach sprawdzi się taki zestaw najlepiej?

Spódnice z żakietem – razem czy osobno?

Gdy myślimy o kupnie spódnicy oczywistym staje się, że wraz z nią należałoby pomyśleć także o doborze odpowiednio dopasowanej górze. Wtedy też pojawia się pytanie – kupić spódnicę, a potem dopasować do niej żakiet, czy lepiej jednak kupić od razu cały komplet? Logiczniejsze wydaje się wybranie drugiej opcji, która jest także o wiele wygodniejsza. Znalezienie gotowych kompletów nie jest trudne, a przykłady spódnicy z żakietem obejrzysz np. na Modbis.pl, gdzie oferta została bardzo starannie dobrana, a zestawy są dobrze dopasowane. Dzięki kupnie gotowego kompletu, nie trzeba się martwić o to, czy góra i dół będą do siebie pasować, bo i kolorystyka i styl, czy materiał, z którego jest wykonana spódnica i żakiet, będą takie same.

pokrewne:  Jaka modna bandana na włosy? Co nosić na włosach latem 2021?

Czy komplety są dobre dla każdego?

Jak zostało wspomniane wyżej, komplety mają dużo zalet, dzięki którym znacząco ułatwiamy sobie sprawę, jeżeli chodzi o zakup, jednak należy pamiętać o jednym – nie w każdym przypadku ta metoda może się sprawdzić. Komplety są szyte na konkretną miarę i to taką, która występuje najczęściej. Co za tym idzie, nie na każdą kobietę taki komplet może idealnie pasować, nawet jeżeli jest on w dobrym rozmiarze. Wszystko zależy od tego jaką ma się sylwetkę, a nawet w przypadku dwóch kobiet o tym samym rozmiarze, ich figura może być inna i tam gdzie spódnica będzie pasować idealnie, tam żakiet może nie leżeć już tak dobrze i odwrotnie. Dlatego w tym przypadku poleca się, by kupować osobno spódnicę i osobno żakiet, co będzie lepszym rozwiązaniem.

pokrewne:  Co założyć na rower? Propozycje dla fanek jednośladów

Spódnice z żakietem

Dla kogo spódnice z żakietem?

W dużej mierze takie komplety nie mają nie mają jakiś konkretnych uwarunkować, jeżeli chodzi o to, dla kogo są przeznaczone. Jako że kojarzą się z elegancją, z pewnością każda kobieta, która ceni sobie taki styl, bardzo dobrze odnajdzie się w takim połączeniu i to zarówno kobieta młoda, jak i starsza. Wiek czy noszony rozmiar nie ma tu większego znaczenia, istotne jednak to, by spódnicę i żakiet odpowiednio dobrać pod względem rozmiaru, fasonu, koloru oraz wzoru. Każdy z tych wyborów będzie miał wpływ na to, jaki osiągniemy efekt wizualny, a w tym wypadku jest to niezwykle ważne. Wybór spódnicy, a do niego także wybór żakietu rządzi się swoimi prawami i tego należy się trzymać.

pokrewne:  Jak się ubrać na Wigilię?

Na jakie okazje spódnica z żakietem?

Jako że takie połączenie traktowane jest jako bardziej eleganckie, doskonale można się w nim odnaleźć w wielu mniej i bardziej oficjalnych sytuacjach. Z całą pewnością ten zestaw może doskonale sprawdzić się w pracy, gdzie obowiązuję ścisły dress code, wymagający od kobiet określonych typów odzieży pracując w biurze, korporacji czy innym miejscu, gdzie elegancja i pewien określony szyk jest obowiązkowy. Zakładając spódnicę i żakiet można także udać się na różnego rodzaju uroczystości rodzinne – ślub, wesele, chrzest, urodziny i wiele innych. Jest to zestaw zdecydowanie wizytowy, więc wszelkie sytuacje związane z uroczystościami i spotkaniami będą odpowiednim momentem za jego założenie.

Rating: 4.7/5. From 3 votes.
Please wait...

Wasze opinie

3
  • manga

    Połączenie żakietu i spódnicy to raczej standard i jedynie o czym trzeba pamiętać, jak zostało to wspomniane w artykule, by dobrać ten zestaw dobrze

  • Kalina

    Zdecydowanie takie połączenie to nic nadzwyczajnego, tylko odpowiedni dobór się liczy i tyle. Góra i dół muszą do siebie przecież pasować.

  • Munio

    To chyba stroje bardziej dla takich dostojnych pań i bizneswoman 😀