szukasz czegoś?

Niebieski kolorem dla chłopca czy dziewczynki? A gdyby tak unisex?

autor:
Niebieska koszulka dla dziewczynki

Wokół tego, w jakie kolory należy ubierać chłopców, a w jakie dziewczynki powstało już wiele mitów. Początkowy róż był przeznaczony jedynie dla chłopców, a błękit dla dziewczynek, jednakże w dzisiejszych czasach jest zupełnie odwrotnie.

Jakie kolory wybrać dla dzieci?

To właśnie chłopców ubiera się we wszelkie odcienie niebieskiego, za to szafy małych elegantek przepełnione są strojami w kolorze różowym.

Przełam więc tę rutynę i zacznij ubierać swoją córkę na niebiesko. W czym będzie dobrze wyglądać dziewczynka? Co możemy zakładać zarówno swoim córkom, jak i synom? Udowadniamy, że niebieski jest odpowiednim kolorem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

pokrewne:  Wysportowana sylwetka i modne ciuchy. Dobieramy stylizację na siłownie

Czasy, w których niemowlęta ubierano głównie na biało, by zaznaczyć ich czystość i niewinność dawno przeminęły. Obecnie dziewczynki ubiera się na różowo, a chłopców na niebiesko, by w ten sposób zaznaczyć ich odmienność płci. Jeśli jednak swoją małą córeczkę ubierzesz w coś niebieskiego, nie oznacza to, że przestanie ona być dziewczynką. Kupuj więc swoim dzieciom ubrania w różnych kolorach, by nie wyrabiać w nich błędnych przekonań i uprzedzeń. Niebieski jest odpowiednim kolorem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Ze względu na wielość jego odcieni, można go łączyć z wieloma kolorami i tworzyć dzieciom coraz nowe stylizacje. Poniżej przedstawiamy uniwersalne ubrania w tym kolorze, które pasują zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Body, śpiochy, pajacyki w różnych barwach

Niemowlakowi jest naprawdę obojętne, jakiego koloru ubranie ma na sobie byle było wygodne i nie krępowało jego ruchów. Nie bój się więc zakładać niebieskich śpiochów z domodi.pl, kaftaników, czy pajacyków dziewczynkom. Nigdzie nie jest powiedziane, że muszą one być ubrane jedynie w różowy kolor.

fot.: domodi.pl

fot.: domodi.pl

Jeśli więc zdarzyło się tak, że twój syn wyrósł z ubrań niemowlęcych, a niektórych z nich nie udało ci się mu ani raz założyć, ubierz w nie swoją młodszą córeczkę i przełam panujące stereotypy. Błękit jest niezwykle dziewczęcy i pięknie będą w nim wyglądać również maluchy płci żeńskiej.

pokrewne:  Opaska czy bandana na włosy? Co lepsze?

Jakie ogrodniczki dla dzieci?

To obowiązkowa pozycja w szafie każdego malucha, niezależnie od płci! Spodnie te są niezwykle wygodne, nie uciskają i pozwalają na swobodne ruchy. Dlatego też jak najczęściej ubieraj w nie swoje pociechy. To oczywiste, że nie założysz dziewczynce ogrodniczek na jakąś imprezę, czy przyjęcie, ale świetnie sprawdzą się one podczas zabaw, spacerów, czy nawet do przedszkola, czy szkoły.

fot.: domodi.pl

fot.: domodi.pl

W co ubrać dziecko do szkoły?

Zamiast ubierać swoją pociechę do szkoły w różowe, rażące rzeczy, postaw na niebieski. Spódniczka, czy bluzka w tym kolorze sprawi, że dziewczynka będzie wyglądała schludnie, świeżo i promiennie. Ponadto większość mundurków szkolnych jest właśnie w tym kolorze, a zwłaszcza w odcieniu granatu, dlatego też kolor ten świetnie sprawdza się w modzie chłopięcej, jak dziewczęcej.

fot.: domodi.pl

fot.: domodi.pl

No votes yet.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • Natalia

    Jak dla mnie podział kolorów jest trochę głupi i powinno się ubierać dzieci, jak się chce, ale w sumie jakiś sens ma. Gdy widzisz takiego niemowlaka w różowych śpioszkach od razu wiesz, że to dziewczynka, ale w późniejszym wieku kolorystyka nie ma już takiego znaczenia.

  • mama

    Istotne aby ubranka były dobrego gatunku a kolor mniej ważny.

Dodaj komentarz