szukasz czegoś?

Polska piękność, która podbiła Hollywood

autor:
Naszyjnik z pereł

Niewiele mówi Wam z pewnością nazwisko Apolonia Chałupiec. Bez wątpienia nie brzmi ono gwiazdorsko, a już szczególnie nie hollywoodzko. Urodzona pod nim kobieta zrobiła jednak tak obłędną karierę, że jeżeli wspomnę o polskiej gwieździe początku XX wieku, podbijającej amerykański rynek filmowy, nie powinniście mieć żadnych wątpliwości, co do tego, o kim mowa.

Apolonia Chałupiec, czyli kto?

Młoda Apolonia mieszkała wraz z matką w Warszawie. Jej ojciec został zesłany na Sybir, obie kobiety musiały więc radzić sobie same. Przyszła Pola Negri wiedziała jednak czego chce najbardziej i w dążeniu do upragnionego celu wspomagała ją również jej rodzicielka, która zapisała nastoletnią piękność na lekcje tańca oraz warsztaty aktorskie.

pokrewne:  Modny facet w upalne dni

Po ukończeniu warszawskiej szkoły teatralnej, początkująca artystka występowała na deskach polskich teatrów, szybko jednak zaczęto angażować ją również do filmów. Z Polski wyjechała do Berlina, gdzie grała w kilku cenionych za oceanem produkcjach, te z kolei otworzyły jej drogę do Hollywood.

mala-czarna

Jak wyglądała kariera Poli Negri?

Pola Negri szybko zdobyła popularność. Była ulubienicą reżyserów i plotkarzy, którzy roztrząsali jej liczne romanse i wydawaną na zbytki fortunę. Uwielbiała być w centrum zainteresowania, nie oszczędzała na pięknych posiadłościach, luksusowych futrach i drogiej biżuterii. Nosiła długie naszyjniki z pereł, które spływały luźno po jej sukniach, który to trend aktualny jest właściwie do dziś. Znała swą wartość, a była wówczas najlepiej opłacaną hollywoodzką aktorką.

pokrewne:  Pin-up styl, czyli seksownie w starym stylu

futro

Nie bała się ekstrawagancji i nieco przerysowanych strojów, a także mocnego makijażu podkreślającego jej oryginalną urodę. Naśladowało ją wtedy wiele kobiet, które chciały żyć i wyglądać jak ona. Jeżeli dziś chciałybyśmy przybliżyć się nieco do jej nietuzinkowego wówczas stylu, warto inspirować się nowoczesną wersją sukienek z lat 20., o których poczytać możemy na stronie Groszki.pl. Pola Negri wciąż jest niekwestionowaną muzą wielu projektantów, jej wpływy widać zatem i w dzisiejszej modzie.

sznur-perel

Pola Negri – źródło inspiracji

Polska piękność inspirowała kobiety nie tylko w kwestii doboru odpowiedniego stroju, ale i w aspektach urody. To ona zapoczątkowała modę na malowanie paznokci, jako pierwsza nosiła wysokie botki na obcasach oraz sandały ubierane na gołe stopy. Niemały wpływ na modę miała także jej fryzura – chłopięca, ale zarazem niezwykle uwodzicielska. Kopiowały ją wówczas niemal wszystkie wyzwolone kobiety na całym świecie. Była dla nich niekwestionowanym wzorem i ikoną, którą za wszelką cenę chciały naśladować.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • Lulka

    Trudno nie znać jej historii, no i zapoczątkowała malowanie paznokci.

  • Teresa

    To ją należy winić za te wszystkie dziewczyny wymalowane jak pisanki?

Dodaj komentarz