szukasz czegoś?

Niebieski anioł i prekursorka męskiej kobiecości

autor:
marynarka-damska

Ubieram się nie dla zdjęcia, nie dla mody, nie dla publiczności, nie dla mężczyzn.Dla kogo się zatem ubierała? Komu przypodobać chciała się wielka Marlena Dietrich?

Marlena Dietrich – w czym tkwił jej fenomen?

Wertując strony historii tej wspaniałej niemieckiej aktorki, zakładać możemy, że ubierała się nie tylko według własnego widzimisię, ale i wyłącznie dla siebie. Unikalny styl, który wypracowała przez lata swojej kariery, androgeniczne stroje będące połączeniem męskiej i damskiej garderoby sprawiały, że ludzie podziwiali ją nie tylko za jej talent i urodę, ale także za nieuleganie modzie i tworzenie nowych, efektownych trendów, które zachwycają, intrygują i inspirują do dziś.

pokrewne:  5 książek o modzie, które warto przeczytać

kapelusz

Kim była Marlena Dietrich?

Twierdziła, że moda jest najskuteczniejszą bronią przemysłu tekstylnego przeciw ciągle rosnącej trwałości materiału, ale uwielbiała ją i potrafiła się nią bawić, czarując swymi niezapomnianymi stylizacjami i będąc muzą wielu ówczesnych, a także współczesnych projektantów. Po sukcesie niemieckiej produkcji o tytule Niebieski anioł Marlena zyskała międzynarodową sławę i podziwiana była również za oceanem.

Była aktorką i artystką kabaretową, która, choć zachwycał się nią przywódca III Rzeszy – Adolf Hitler, potrafiła sprzeciwić się jego polityce i działać zgodnie z własnym sumieniem. Jeździła ze swymi występami po całej Europie, wspierając amerykańskich żołnierzy, emanowała seksapilem, kusiła i uwodziła tajemniczym spojrzeniem.

marynarka

Styl Marleny Dietrich

Marlena Dietrich kochała męską modę i nosiła ją z dumą w bardzo subtelny i kobiecy sposób. Nawet kiedy ubierała garnitur, białą, zapiętą pod szyję koszulę i cylinder, wyglądała niezwykle uwodzicielsko i elegancko. Przykłady tak ciekawych stylizacji zaadaptowanych we współczesne realia zobaczyć możemy między innymi na portalu Snobka.

pokrewne:  Pasek i buty - atrybuty męskości

Dzięki smukłej sylwetce i pięknej twarzy podkreślonej odpowiednim makijażem aktorka obronić potrafiła niemal każdą kreację. Zimne, lecz zarazem intrygujące spojrzenie sprawiało, że na jej widok mężczyznom i kobietom miękły kolana. Nigdy nie ukrywała zresztą swej słabości do płci pięknej i choć wyszła za mąż, wdała się też w kilka gorących romansów z kobietami. Do dziś jest ulubienicą lesbijek na całym świecie.

szminka

Makijaż a la Marlena

Aktorka miała niezwykle charakterystyczną, nieco surową urodę. Mroziła spojrzeniem spod długich, dobrze wytuszowanych rzęs, a smukłe wyraziste kości policzkowe dodawały jej charakteru. Nie bez znaczenia były także jej zupełnie unikatowe, bardzo cienkie brwi, których kształt, choć dziś już niemocny, wpływał znacznie na wygląd całej twarzy.

pokrewne:  Jak ubrać się na pierwszą, kolejną randkę z dziewczyną?

Makijaż a la Marlena Dietrich to przede wszystkim jasna porcelanowa cera, podkreślone bronzerem i różem kości policzkowe, mocna czerwona lub bordowa szminka, mocno pomalowane rzęsy, kreska na górnej powiece oraz make-up oka znany dziś pod nazwą smoky eye. Z pewnością nie warto modyfikować dziś swoich nieco grubszych brwi, pozostałe elementy takiego makijażu tworzą jednak całość, która wciąż jest klasycznie elegancka i sprawdzi się zarówno na kolacji w luksusowej restauracji, jak i na randce czy karnawałowym balu.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • yoy

    Nie przepadam za takim stylem. Chociaż postać bardzo interesująca.

  • Lena

    Moją idolką raczej nie będzie, nawet by na to nie aspirowała, ale trzeba przyznać, że styl miała niezwykły, a dziś moda na męskie ubrania w kobiecym wydaniu to wcale nie jest taka zła.

Dodaj komentarz