szukasz czegoś?

Jak kupować bieliznę przez internet? Czy bieliznę można zwrócić?

autor:
Zamawianie bielizny przez internet

Większość kobiet ma opory przed kupowaniem bielizny przez internet. W końcu jak tu dobrać rozmiar i co w przypadku, gdy zamówiony biustonosz i figi w ogóle nie pasują? Przecież bielizny podobno nie można zwracać… I co robić, gdy ceny oraz wybór w sklepach internetowych kuszą…?

Jak dobrać rozmiar bielizny przez Internet?

Jeśli zastanawiałaś się już kiedyś nad zamawianiem bielizny przez internet, to pewnie największą przeszkodą był dla Ciebie dobór rozmiaru.

W końcu niejedna kobieta ma problem z wybraniem odpowiedniego biustonosza i to nawet w sklepach stacjonarnych, a co dopiero kupując w sieci, gdzie nie można przymierzyć bielizny. A jak wiadomo – rozmiar rozmiarowi jest nierówny. Czy jest na to jakiś sposób?

Przede wszystkim trzeba się dokładnie zmierzyć, a nadal spora część kobiet robi to źle. Dlatego przyszykuj miarkę krawiecką i postępuj według poniższych zasad:

  1. Zrób wydech i przyłóż centymetr krawiecki pod biustem.
  2. Mocno ściągnij miarkę i sprawdź wynik. Zaokrąglij go w dół do piątki (78 do 75, 73 do 70).
  3. Ściągnij biustonosz i przyłóż centymetr w najszerszym miejscu piersi.
  4. Mierz „luźno”, nie ściskając biustu. Zapisz wynik.

Gdy już będziesz mieć obie wartości, sprawdź różnicę pomiędzy obwodem w biuście i pod. Ten wynik posłuży Ci do sprawdzenia miseczki biustonosza.

Miarka krawiecka

Teraz już tylko wystarczy porównać otrzymane wartości z tabelą rozmiarów danego producenta. Tylko musisz pamiętać o tym, żeby w każdym sklepie internetowym sprawdzać tabelę rozmiarów, bez względu na to, czy kupujesz stanik, czy figi.

Możesz też wcześniej udać się do profesjonalnej braffiterki, która Cię dokładnie zmierzy i poda wszystkie wartości. Wtedy będziesz mieć pewność, że dobrze dobierasz biustonosz.

Czy można dokonać zwrotu bielizny?

W większości sklepach stacjonarnych nie można zwracać bielizny ze względów higienicznych. Stąd wynika błędne przekonanie, że bielizny zamówionej przez internet również nie można zwracać.

Jak jest w rzeczywistości? Konsument posiada prawo zwrotu każdego towaru zakupionego przez internet w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, w tym bielizny. Jakie warunki trzeba spełnić, by sklep zwrócił pieniądze?

Bielizna musi posiadać wszystkie oryginalne metki oraz nie może nosić śladów użytkowania. Więc jeśli kurier dostarczy Twoje zamówienie, a po zmierzeniu okaże się, że jednak źle dobrałaś rozmiar, możesz wszystko zwrócić. Podczas przymiarki fig zachowaj jednak wszystkie względy higieniczne.

Co jeszcze warto wiedzieć? Niektóre sklepy wydłużają czas zwrotu, np. do 30 dni i/lub oferują darmowy zwrot, a sposób skorzystania z tej możliwości opisany jest najczęściej w regulaminie sklepu.

Sklepy internetowe z bielizną – kupować czy nie?

Pozostaje więc pytanie, czy warto zamawiać bieliznę w sklepach internetowych? Oczywiście, że tak! Masz dzięki temu większy wybór, zapewniony komfort zakupów oraz możesz zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych. A zamówione rzeczy spokojnie przymierzysz w domu.


Jeśli nadal masz wątpliwości, zamawiaj bieliznę od producentów odzieżowych, których znasz i wiesz, jaki rozmiar wybrać. Wtedy na pewno się nie rozczarujesz, a to sprawi, że przestaniesz mieć jakiekolwiek opory przed robieniem zakupów w sieci.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Wasze opinie

1
  • moami

    Przez internet bielizny jeszcze nie kupowałam, ale zdaje mi się, że to wygląda podobnie jak w przypadku innych ubrań – po prostu trzeba znać dokładnie swoje rozmiary i może orientować się jeszcze w markach, bo wiadomo, że często marka marce nierówna i dwie na pozór te same rzeczy mogą mieć niewielkie różnice w rozmiarze i szyciu.

Dodaj komentarz