szukasz czegoś?

Jak kupować na wyprzedażach w internecie?

autor:
Kobieta przed laptopem

Jeśli jeszcze nie wiesz dlaczego warto być internetowym „smart shopperem”, ten artykuł jest dla Ciebie. Pewnie często masz problem z kupowaniem w internecie i nie wiesz jak skorzystać z wyprzedaży na zakupach online – nie martw się, podpowiemy Ci na co zwracać uwagę i jak wykorzystywać kupony rabatowe.

Jak korzystać z internetowych wyprzedaży?

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że to nie my czekamy na internetowa promocję, tylko ona czeka na nas. Promocje typu „Black Friday” czy „Dzień Darmowej Dostawy” możesz wykorzystać jak najlepiej. Jeśli akurat nie spieszy Ci się z zakupami, śmiało możesz poczekać na tego typu okazje. Przy tym „Dzień Darmowej Dostawy” jest pretekstem do zakupów w polskim internecie. Wszystko przeważnie jest planowane na początku grudnia, tak, by paczki zdążyły przyjść przed Bożym Narodzeniem. Natomiast jeśli jesteś zwolenniczką lub zwolennikiem robienia zakupów na stronach amerykański, europejskich, brytyjskich czy niemieckich z pewnością okazje typu „Halloween” czy „Black Friday” będą dla Ciebie okazją do zapolowania na coś potrzebnego lub od dawna wymarzonego.

Istnieje jeszcze mnóstwo innych okazji do robienia internetowych zakupów takich jak „Cyber Monday” – przypadający na poniedziałek po „Black Friday”, Dzień Niepodległości obchodzony w USA 4 lipca. Od 25 grudnia natomiast rozpoczynają się wyprzedaże noworoczne.

Iphone obok natatnika i karty kredytowej

Lista potrzebnych rzeczy – jak warto ją zaplanować?

Zrobienie listy potrzebnych rzeczy to podstawa każdych udanych zakupów (nie tylko tych online). Musisz jednak wcześniej przeprowadzić mały rekonesans swojej szafy. Podczas internetowych wyprzedaży skup się na tym czego potrzeba Ci najbardziej. Na pewno w swojej garderobie masz ciuchy, które nosisz bardzo często, okazjonalnie lub wcale. Planując zakupy online skup się na tym czego najbardziej potrzebujesz.

Czym kierować się podczas robienia internetowych zakupów?

Internetowy szał zakupowy powinno się rozpocząć od wybieranie rzeczy w swoim stylu. Internet ma to do siebie, że oryginalne ubrania wprost na scenę potrafią nas do siebie przekonać. Jeśli nie wybierzemy garderoby w swoim stylu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeleży ona na dnie szafy. A tego przecież nie chce nikt, prawda? Wybieraj zatem rzeczy w swoim rozmiarze i przymknij oczy na kuszące propozycje o dwa, trzy rozmiary za duże lub za małe. Możesz też bliżej przyjrzeć się klasycznym fasonom, które raczej szybko nie znikną z wybiegów mody.

Czarna klawiatura z leżącym kluczem

Jak korzystać z kodów rabatowych i pakietów w internecie?

Tutaj przechodzimy do sedna czyli chodzi nam przecież o robienie internetowych zakupów w jak najtańszym wydaniu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki kodów, by zdobyć interesujące nas rabaty. Możesz w ten sposób uzyskać 15% lub 25% zniżkę. Robienie zakupów w pakietach lub kupowanie większej ilości jest też bardziej opłacalne. A dlaczego? Ponieważ możesz całkowicie zminimalizować koszt dostawy, które nieraz wynoszą połowę wartości produktu. Warto także zapisać się na newslettera do sklepów lub polubić i śledzić profil sprzedawcy na Facebooku. W ten sposób zawsze będziesz na bieżąco z nowinkami, rabatami i informacjami o wyprzedażach.

Na pewno warto skorzystać z internetowych wyprzedaży i „łapać okazje”, tym bardziej, że online zakupy robi się zdecydowanie łatwiej i przyjemniej.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Wasze opinie

1
  • morela

    Poradnik dobry, choć ja trzyma się zasady, że najlepiej kupować na sprawdzonych stronach, gdzie wie się z całą pewnością, że nikt nas nie oszuka.

Dodaj komentarz