szukasz czegoś?

Gdzie warto pojechać w Polsce? 4 miejsca, które musisz odwiedzić w 2018!

autor:
Rynek w Poznaniu

Piękno świata jest tak bardzo blisko… Także w Polsce! Bez względu na to, jak zapalonym podróżnikiem jesteś, w kraju nad Wisłą zawsze znajdzie się jakieś miejsce, którego jeszcze nie odkryłeś. A może by tak w tym roku popodróżować trochę po Polsce? Na niektóre wyprawy wystarczy zaledwie weekend, na inne warto poświęcić dłuższy urlop, np. przy okazji majówki. Gdzie dokładnie pojechać? Poniżej nasze propozycje!

Gdzie wyjechać w Polsce?

Tym razem nie zaproponujemy ci miejsc znanych i oklepanych. W końcu Kołobrzeg, Wrocław i Zakopane znasz już jak własną kieszeń, prawda? Obiecaliśmy miejsca „do odkrycia”, więc oto i one.

Gdzie na weekend w Polsce?

Wałbrzych

Jeśli Wałbrzych, to na pewno Zamek Książ. Aby zobaczyć to magiczne miejsce, polecamy zatrzymać się w Hotelu przy Oślej Bramie, który znajduje się w jednym z bardziej klimatycznych i zabytkowych części Kompleksu Zamku Książ. Jest to jednocześnie centrum Księżańskiego Parku Krajobrazowego. W okolicy można spędzić aktywny czas na łonie natury, np. obserwując Stado Ogierów Książ oraz muflony. Po więcej szczegółów oferty zapraszamy na stronę lidl-podroze.pl.

Tleń – Bory Tucholskie

Jesienne drzewa i jezioro

Myślałeś, że pomorskie to jedynie Trójmiasto, a w Kujawsko-Pomorskiem warto zobaczyć co najwyżej Toruń? W takim razie rzeczywiście masz w Polsce jeszcze sporo do odkrycia. Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów lasów sosnowych w kraju, na terenie którego funkcjonują park narodowy, rezerwat biosfery i obszar Natura 2000. Aby móc w pełni odetchnąć najczystszym leśnym powietrzem, polecamy pobyt w hotelu Evita&SPA w samym sercu Borów. W Tleniu popłyniesz w spływie kajakowym, wybierzesz się na wycieczkę rowerową, powędkujesz i odbędziesz mnóstwo przemiłych spacerów.

Gdzie na weekend majowy?

W tym roku kolejny raz będziemy cieszyć się nadzwyczaj długim weekendem majowym. Wystarczy wziąć wolne w pracy w dniach 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja, aby z weekendu zrobił się cały tydzień laby! Takiej okazji nie można przegapić. A zatem: gdzie wybrać się na weekend majowy?

Świnoujście

Dlaczego warto odwiedzić to odległe, jedno z najbardziej na zachód wysuniętych miast w Polsce? Chociażby dlatego, że Świnoujście jest jedynym polskim miastem położonym na wyspach (Wolin, Uznam, Karsibór) i aby się do niego dostać, należy odbyć podróż promem (co już samo w sobie jest pewną atrakcją). Warto docenić turystyczne walory Świnoujścia: plac Wolności i Słowiański, Park Zdrojowy, Latarnię Morską, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Woliński Park Narodowy oraz coś dla miłośników historii: Fort Anioła, Fort Zachodni i Fort Gerharda, czyli forty twierdzy Świnoujście, w których funkcjonuje dziś Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście. Oczywiście w mieście jest także szeroka piaszczysta plaża, z której w maju na pewno uda się już skorzystać.

Polanica Zdrój

Most w Polanicy Zdroju

Nie wyrwiesz się z pracy na cały pierwszy tydzień maja? To może czterodniowa wycieczka w Góry Stołowe? Nasza propozycja to uzdrowisko Polanica Zdrój i hotel Medical Sensus Polanica. Obiekt położony jest przy samym parku zdrojowym, gdzie panuje łagodny klimat i można korzystać z potencjału zdrowotnych wód. W samym hotelu możesz liczyć na różnorodne zabiegi pielęgnacyjne, od masaży, przez balneoterapię i hydroterapię, po specjalistyczne programy terapeutyczne. Wyjazd dodatkowo obejmuje… jednodniową wycieczkę do Pragi, stolicy Czech! W ten sposób w krótkim czasie możesz połączyć pełny relaks z aktywnym zwiedzaniem.

Uzdrowiska, przyroda, niczym niezmącony spokój, walory edukacyjne – to wszystko i wiele innych czeka na ciebie w Polsce. Bo małe podróże też mogą być wielkie!

Rating: 4.8/5. From 5 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz