szukasz czegoś?

Buty sportowe Adidas ZX Flux, czym się wyróżniają?

autor:
Adidas ZX Flux

Szukasz odpowiedniego obuwia do biegania? A może interesują Cię wszelkie nowinki ze świata mody, zwłaszcza te związane ze streetfashion? Jeśli odpowiesz twierdząco na któreś z tych pytań, oznacza to, że na pewno nazwa Adidas ZX Flux nie jest Ci zupełnie obca. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych butów, przeczytaj nasz artykuł.

Krótka historia Adidas ZX Flux

Obuwie to powstało w 2014 roku, jednak inspiracją był model adidas ZX, który powstał 30 lat wcześniej oraz adidas ZX 800 z 1989 roku. Niemieccy projektanci czerpiąc z wcześniejszych doświadczeń, postanowili wykorzystać najnowsze technologie i stworzyć jeszcze lepsze obuwie, które podbije serca zarówno amatorów, jak i zawodowych biegaczy, a ponadto chętnie sięgają po nie entuzjaści modowych nowinek. Oba wcześniejsze modele uważane były za przełomowe dzięki wykorzystaniu m.in. technologii amortyzacyjnej SoftCell oraz systemu Torsion. Przetrwały próbę czasu ciesząc się ciągłą popularnością aż do momentu, kiedy niemiecki brand postanowił zrobić kolejny krok naprzód i stworzył model ZX Flux, który można znaleźć na stronie domodi.pl/adidas-zx-flux, a także w wielu innych sklepach, w tym stacjonarnych sklepach z obuwiem sportowym.

Co wyróżnia model Adidas ZX Flux?

Adidas ZX Flux wyposażone są, podobnie jak dwie poprzednie wersje będące dla nich inspiracją, w stabilizator pięty oraz podeszwę wykonaną przy użyciu zaawansowanych technologii. Dzięki nim buty te zapewniają odpowiednią amortyzację, zabezpieczają staw skokowy, a także dopasowują się do podłoża dając odpowiednie wsparcie dla śródstopia. Zmienił się natomiast wygląd butów ZX. Najnowsza wersja ZX Flux nie posiada już zamszowych paneli oraz wyszywanych pasków, które stanowią logo marki Adidas. Wierzchnia część butów jest przykryta cienką i przewiewną siateczką, dzięki której zapewniona jest odpowiednia wentylacja. Nie oznacza to jednak, że straciły one na wyglądzie, wręcz przeciwnie. Dzięki jednolitej konstrukcji możliwa jest nieskończona ilość wariacji na temat kolorystyki i wzornictwa tych butów.

Dla kogo powstały Adidasy ZX Flux?

Choć pierwsze wersje tego obuwia były stworzone z myślą o sportowcach, przede wszystkim biegaczach, to bardzo chętnie kupowały je także osoby nie związane ze sportem. Ten trend utrzymał się do tej pory, a nawet wzmocnił. Dzięki rosnącemu znaczeniu mody ulicznej, która przede wszystkim ma być wygodna i funkcjonalna, obuwie sportowe zyskało dodatkową rzeszę zwolenników, w postaci fashionistek, bloggerów oraz wszystkich osób ceniących sobie wygodę i preferujących aktywny styl życia. Coraz chętniej obuwie sportowe tego typu zakładane jest nie tylko do jeansów, ale staje się także elementem stylizacji pozornie bardziej eleganckich, łączących sportowe bluzy, proste bluzki lub t-shirty i spódnice czy sukienki. Przebogata kolorystyka w jakiej dostępne są Adidasy ZX Flux sprzyja tworzeniu niebanalnych połączeń i ciekawych stylizacji, które można wykorzystać nie tylko na co dzień, ale również podczas wyjścia na koncert czy inną imprezę o luźnym charakterze.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz