szukasz czegoś?

Być jak Brigitte Bardot

autor:
Kobieta w rozkloszowanej spódnicy

Twierdziła, że nie ma większego wysiłku, niż usiłować wyglądać ładnie od rana do północy, ale patrząc na nią, pomyślelibyśmy raczej, że przychodzi jej to z ogromną naturalnością. Była europejską odpowiedzią na fenomen Marylin Monroe, blond seksbombą o pełnym biuście, wąskiej talii i zgrabnych biodrach.

Czego zazdrościmy Brigitte Bardot?

Nawet dziś zazdrościmy jej idealnej figury, pięknej twarzy i stylu, który potrafiła kreować na własną rękę, tworząc nowe trendy i wychodząc w nich dumnie na ulicę. Lata jej świetności przypadały na połowę ubiegłego wieku i choć aktualnie wielu krytykuję tę 80-letnią aktorkę za jej dość kontrowersyjne poglądy polityczne, w naszej wyobraźni wciąż pozostaje młodą i świeżą pięknością, zdobiącą ekrany kinowe i telewizyjne swym nieskazitelnym wyglądem.

bardotka

Bardotka i bikini, czyli bieliźniany przełom

Jeżeli zastanawiacie się dzięki komu nosimy dziś skąpe dwuczęściowe stroje kąpielowe jak z Domodi, odpowiedzią na wasze wątpliwości jest właśnie słynna Brigitte Bardot.

Żeby nie zakrywać tak pięknego i wartego grzechu ciała, stała się ambasadorką nowej mody plażowej, popularyzując ją nie tylko w filmach i licznych sesjach zdjęciowych, ale również podczas przechadzek po plażach festiwalowego Cannes. Również ona jako pierwsza odważyła się pochwalić swoimi wdziękami, nie stroniąc od odkrywania piersi na plażach Saint-Tropez. Choć dziś wiele pań opala się topless, wtedy Brigitte była w tej kwestii absolutną pionierką.

Poza dwuczęściowymi strojami kąpielowymi i coraz odważniejszym eksponowaniem ciała na plaży, aktorka przyczyniła się również do powstania bardzo wygodnej i przydatnej dziś formy biustonosza – nazwanej na jej cześć bardotki. Tym, którzy nie kojarzą być może tej nazwy, choć sądzę, że mogą być to jedynie panowie, podpowiem, że jest to stanik noszony bez ramiączek, pięknie eksponujący zarówno zarys biustu jak i ramion.

stroj-kapielowy

Skąd moda na baleriny?

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zanim Brigitte stała się popularną aktorką, była tancerką Opery Paryskiej. To właśnie tam pokochała wygodne i eleganckie obuwie na płaskim obcasie zwane dziś potocznie baletkami i wprowadziła je na salony. Rose Repetto – założycielka firmy robiącej baletki dla profesjonalnych tancerzy na życzenie gwiazdy wykonała również takie, w których Brigitte mogłaby chodzić na co dzień. Dzięki niej to komfortowe i modne dziś obuwie wyszło na ulice i zadomowiło się na stopach kobiet, ceniących sobie wygodę i szyk.

rozkloszowana-spodnica

Figura klepsydry – co nosić?

Ze stylu słynnej Brigitte czerpać mogą przede wszystkim kobiety o zbliżonej do niej sylwetce. Nie musi mieć ona oczywiście idealnych wymiarów, nie każda z nas cieszyć może się przecież doskonałymi proporcjami. Jeżeli nasza figura przypomina jednak klepsydrę – ramiona są mniej więcej tej samej szerokości co biodra i mamy zarysowaną talię, możemy śmiało brać przykład z młodej Bardot, ubierając dopasowane góry i luźniejsze doły, podkreślając smukłą linię talii paskami oraz nosząc ołówkowe spódnice i sukienki, opinające się na krągłych biodrach. Ta ponadczasowa elegancja sprawdzi się dziś w różnych sytuacjach, a my z pewnością poczujemy się w niej niezwykle kobieco i seksownie.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • Paskuda

    Bardot była piękną kobietą, teraz niestety postarzała się nieładnie, ale cóż… takie prawa natury i nie każdy ma to szczęście, żeby zachować urodę do późnych lat. Ważne, że ma klasę.

  • Koralina

    Była niezwykle piękną kobietą to trzeba przyznać, a fakt, że ma już swoje lata to inna sprawa. Nikt nie oszuka wieku, można go jedynie maskować.

Dodaj komentarz