szukasz czegoś?

Ava Gardner – najpiękniejsze zwierzę świata

autor:

Na początku chciałam zaznaczyć, że nie jestem na tyle bezczelna i nieczuła, żeby nazywać Avę Gardner zwierzęciem. Hasło tworzące tytuł artykułu to cytat z tego, jak określano ją w czasach jej świetności.

Kim była Ava Gardner?

Uchodziła wówczas nie tylko za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych kobiet Hollywood, ale określana była mianem bogini, wampa i anioła oraz porównywana do największych gwiazd, jakimi były wtedy Marylin Monroe i Audrey Hepburn. Grywała w wielkich, kasowych produkcjach tamtych lat, rozkochiwała w sobie wielu wpływowych mężczyzn, wzbudzała zachwyt i zazdrość mnóstwa kobiet na całym świecie. Na czym polegał jej fenomen? Z pewnością nie tylko na pięknej powierzchowności, ale i na charyzmie, którą odznaczała się od najmłodszych lat.

różowy-sweter

Jak wyglądała kariera Avy Gardner?

Choć pochodziła z biednej rodziny i nic nie wskazywało na to, że otrzyma tak znaczącą możliwość wybicia się ponad przeciętność, Ava zyskała popularność już w wieku 21 lat. Wszystko zaczęło się, kiedy wyruszyła w podróż do Nowego Jorku, by odwiedzić siostrę. Pozowała wówczas do zdjęć, które jej szwagier wystawił w witrynie swego sklepu. Tym sposobem dojrzeli ją hollywoodzcy łowcy talentów i, chociaż młoda Gardner nie potrafiła wtedy dobrze mówić i miała nikłe pojęcie na temat aktorstwa, zachwycony jej urodą i fotogenicznością szef wytwórni momentalnie podpisał z nią kontrakt. Świadoma swych wdzięków i uwagi ze strony płci przeciwnej, nie ulegała jednak każdemu, odrzucając zaloty słynnych i przystojnych gwiazdorów, najlepszych pisarzy i milionerów.

mala-czarna

Ava Gardner i jej styl

Ava Gardner uwielbiała ponadczasową elegancję i luksusowe stroje, które nosiła z prawdziwą gracją. Nie stroniła od drogich futer, seksownych balowych kreacji i dwuczęściowych strojów kąpielowych, które były wówczas dość szokujące i niecodziennie. Z tego też między innymi powodu uchodziła za symbol seksu tamtych lat, a pomagała jej w tym z pewnością jej zgrabna, krągła sylwetka – spore, kształtne piersi, zaznaczona talia, proporcjonalne biodra i smukłe nogi. Poza szykownymi, lecz trochę bardziej wyzywającymi kreacjami, Ava nosiła się jednak kobieco acz skromnie. Lubiła obcisłe sweterki a la ten przedstawiony przez blogerkę ShinySyl, szyję przewiązywała apaszkami, zakładała skromne sukienki i garsonki. Nie stroniła też od bardziej sportowego stylu, ubierając spodnie o długości 3/4, koszule w kratę i bluzki polo.

koszula-w-kratke

Makijażowe triki Gardner

Aktorka zyskała swą sławę między innymi dzięki swej przepięknej, niezwykle symetrycznej twarzy – dużym wyrazistym oczom, wydatnym, kształtnym ustom i wypukłym kościom policzkowym. Choć namawiano ją często na wydepilowanie gęstych brwi, ona nigdy się na to nie zgodziła, grożąc, że podbije oko pierwszej osobie, która zbliży się do niej w celu ich regulacji. Patrząc na nią dziś, kiedy w modzie jest jednak większa pod tym względem naturalność, dochodzimy do wniosku, że decyzja, którą w tym czasie podjęła była jak najbardziej słuszna. Podkreślała swą urodę mocno wytuszowanymi rzęsami i czerwoną szminką, co dodawało jej seksapilu, którym onieśmielała i zachwycała każdego, kogo spotykała na swojej drodze.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...

Wasze opinie

1
  • hollywoodzka aleja

    Była dość kontrowersyjna, ale jednocześnie miała wielką klasę, czego chyba brakuje wielu współczesnym „gwiazdom” albo osobom, które za takie chcą uchodzić. Kobiety tamtych czasów miały o wiele więcej klasy.

Dodaj komentarz