szukasz czegoś?

5 książek o modzie, które warto przeczytać

autor:
Moda

Interesujesz się modą? A może chcesz kupować ubrania bardziej świadomie, odpowiedzialnie, lecz przytłacza cię natłok informacji dostępnych w internecie? Mamy na to poradę – przestawiamy 5 książek o modzie, które dostarczają wiele ciekawostek o trendach, sposobach na dopasowanie kroju do sylwetki, czy o tkaninach.

1. Irma Kozina – Historia mody. Od krynoliny do mini

Zaczniemy od początku, czyli od historii mody. A dokładniej od książki Irmy Koziny – Historia mody. Od krynoliny do mini. Dzięki niej dowiesz się, jakie trendy panowały na przestrzeni lat i co najważniejsze, co na nie wpływały. Rzadko mówi się o modzie w kontekście społecznym, a to przecież procesy w nim zachodzące doprowadziły do najważniejszych zmian w projektowaniu ubrań.

To pozycja, która wciągnie każdego, nie tylko amatora światowych wybiegów. Jej dużą zaletą jest ok. 700 ilustracji, które obrazują to, co skutecznie przekazuje autorka.

2. Michał Kędziora – Rzeczowo o modzie męskiej

Michał Kędziora to autor znanego bloga o modzie męskiej – Mr. Vintage. Natomiast jego książka, Rzeczowo o modzie męskiej, powinna być obowiązkową pozycją dla wszystkich panów. I to nie wcale dlatego, że muszą oni podążać za najnowszymi trendami, ponieważ w tym poradniku Kędziora pisze przede wszystkim o uniwersalnych, klasycznych i co za tym idzie, ponadczasowych rozwiązaniach.

pokrewne:  Niebieski akcent podczas święta zakochanych? Świetna alternatywa

Przedstawia proste zasady łączenia fasonów, tkanin oraz wzorów, wskazuje wszystkie modowe faux paus, które mężczyźni nieświadomie popełniają. I co najlepsze, ta książka nie jest dla tych, którzy chcą ubierać się modnie, lecz z klasą, pozostając jednocześnie wiernym swojemu stylowi.

3. Maria Młyńska – Warsztaty stylu

Podtytuł książki Warsztaty stylu Marii Młyńskiej brzmi Autorska metoda, dzięki której w końcu odkryjesz swój styl i to powinno być dla ciebie podpowiedzią, co w niej znajdziesz. To pozycja dla tych, którzy wchodząc do sklepu, czują się zagubieni i na chybił trafił wybierają to, co (prawie) do nich pasuje.

pokrewne:  Wysportowana sylwetka i modne ciuchy. Dobieramy stylizację na siłownie

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak dopasować ubrania do twojej sylwetki, a także przejdziesz przez proces, którego celem jest odkrycie twojego indywidualnego stylu.

4. Natalia Hołownia – Jak być paryżanką w Polsce

Paryżanki stanowią kwintesencję stylu i dobrego gustu, a kobiety innych narodowości nie raz zazdroszczą im tej swobodnej elegancji, która im towarzyszy. A jakby tak… przenieść to na polski grunt? Z książką Natalii Hołownii jest to możliwe.

Jak być paryżanką w Polsce to zbiór anegdot, ciekawostek, które dają zupełnie inne spojrzenie na modę, pokazują, że nie zawsze perfekcjonizm jest kluczem do sukcesu. Chcesz się przekonać, jak to możliwe? Sięgnij po tę książkę.

5. Joanna Glogaza – Slow fashion. Modowa rewulacja

Joanna Glogaza to blogerka, która treści w internecie tworzy pod swoim imieniem i nazwiskiem. A jej książka Slow fashion. Modowa rewulacja, nie jest typową pozycją w tej kategorii. Dlaczego? Ponieważ jest o tym, jak kupować mniej, bardziej odpowiedzialnie. Ale nie martw się, na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych informacji. Mówi o odzieżowym minimalizmie, świadomych zakupach, które dopasowane są do twojego stylu, ale też figury. Joanna Glogaza przekonuje, że zamiast kilku ciuchów na wyprzedaży, które szybko trafią do najgłębszego kąta szafy, lepiej jest kupić dobrej jakość bluzkę, w której będziesz się dobrze czuć i tym samym – chętniej ją nosić.

pokrewne:  Jak ubrać się na pierwszą, kolejną randkę z dziewczyną?

Oprócz tego znajdziesz tam sporo informacji o tkaninach oraz uniwersalnych bazach, w których będziesz dobrze wyglądać, niezależnie od zmieniających się trendów w modzie.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz