Szukasz czegoś?

Pasek i buty – atrybuty męskości

Autor:
Pasek willsoor

W naszej kulturze jednymi z najbardziej wyraźnych modowych atrybutów męskości są pasek i buty. Dobrze dobrane dodadzą nam pewności siebie i pomogą stworzyć dobre pierwsze wrażenie.

Jak dbać o buty?

Warto ten tekst zacząć od wspomnienia swoich ojców. Trochę jak przez mgłę, ale jednak pamiętam, że w dzieciństwie buty były bardzo ważne dla mojego taty. Zawsze musiały być czyste, wypastowane i suche. Tata wymagał ode mnie tego, bym również sam dbał o swoje buty. To była kwestia szacunku nie tylko do przedmiotu, ale do pewnych klasycznych wartości. Kiedy uczono mnie dbania o moje obuwie, uczono mnie również pewnej dokładności i sumienności, czyli tych cech, które w moim domu uznawane były za męskie. Wybór tych elementów ma więc dla mnie znaczenie szczególne i staram się zawsze kupować je w najlepszej jakości.

Do czego dobrać buty?

Najczęściej słyszy się przede wszystkim o tym, że buty powinny mieć ten sam kolor, co pasek. Zaleca się również, żeby posiadały podobną fakturę. Nie zawsze jednak stosuję się do tej reguły. Często zdarza mi się dobierać pasek do zegarka lub innego detalu w moim stroju. Buty i pasek w tym samym kolorze to jednak najbardziej klasyczne rozwiązanie.

Buty i pasek – jak je połączyć?

Poniżej przedstawię Wam kilka ciekawych propozycji, dzięki którym łatwiej będzie Wam dobrać te dwa elementy stroju. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ pojawią się tu zarówno luźniejsze, jak i bardziej eleganckie propozycje.

Pasek willsoorbuty sztyblety

Powyższe zestaw idealnie pasuje do siebie. Moją uwagę zwróciła przede wszystkim klamra paska. Być może warto być dobrać również zegarek, którego kolor będzie do niej pasował. Czerwony pasek w sztybletach ożywia całość, ale należy pamiętać też o tym, że w naszym stroju powinien znaleźć się element, które będzie do niego pasował. Sam pasek pasuje przede wszystkim do strojów typu business casual. W przypadku luźniejszych strojów może okazać się nieco zbyt elegancki. Buty natomiast świetnie się sprawdzą w większości zestawów. Na pewno jednak nie należy ich ubierać do garnituru.

pasek-wrangler buty skórzane tenisowki

To zdecydowanie bardziej sportowa stylizacja, którą docenią mężczyźni ceniący sobie niezależność. Zestaw świetnie sprawdzi, jeśli ubieramy się raczej bardziej swobodnie i chcemy stworzyć wrażenie, że nam nie zależy. Skóra, z której wykonany jest pasek nie jest licowana. Jej szorstkość nadaje surowego charakteru całej stylizacji.

buty mokasynypasek parciany

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...