szukasz czegoś?

Pasek i buty – atrybuty męskości

autor:
Pasek willsoor

W naszej kulturze jednymi z najbardziej wyraźnych modowych atrybutów męskości są pasek i buty. Dobrze dobrane dodadzą nam pewności siebie i pomogą stworzyć dobre pierwsze wrażenie.

Jak dbać o buty?

Warto ten tekst zacząć od wspomnienia swoich ojców. Trochę jak przez mgłę, ale jednak pamiętam, że w dzieciństwie buty były bardzo ważne dla mojego taty. Zawsze musiały być czyste, wypastowane i suche. Tata wymagał ode mnie tego, bym również sam dbał o swoje buty. To była kwestia szacunku nie tylko do przedmiotu, ale do pewnych klasycznych wartości. Kiedy uczono mnie dbania o moje obuwie, uczono mnie również pewnej dokładności i sumienności, czyli tych cech, które w moim domu uznawane były za męskie. Wybór tych elementów ma więc dla mnie znaczenie szczególne i staram się zawsze kupować je w najlepszej jakości.

pokrewne:  Szacunek w stosownym ubiorze kobiety w miejscach świętych, podniosłych

Do czego dobrać buty?

Najczęściej słyszy się przede wszystkim o tym, że buty powinny mieć ten sam kolor, co pasek. Zaleca się również, żeby posiadały podobną fakturę. Nie zawsze jednak stosuję się do tej reguły. Często zdarza mi się dobierać pasek do zegarka lub innego detalu w moim stroju. Buty i pasek w tym samym kolorze to jednak najbardziej klasyczne rozwiązanie.

Buty i pasek – jak je połączyć?

Poniżej przedstawię Wam kilka ciekawych propozycji, dzięki którym łatwiej będzie Wam dobrać te dwa elementy stroju. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ pojawią się tu zarówno luźniejsze, jak i bardziej eleganckie propozycje.

pokrewne:  Polska piękność, która podbiła Hollywood

Pasek willsoorbuty sztyblety

Powyższe zestaw idealnie pasuje do siebie. Moją uwagę zwróciła przede wszystkim klamra paska. Być może warto być dobrać również zegarek, którego kolor będzie do niej pasował. Czerwony pasek w sztybletach ożywia całość, ale należy pamiętać też o tym, że w naszym stroju powinien znaleźć się element, które będzie do niego pasował. Sam pasek pasuje przede wszystkim do strojów typu business casual. W przypadku luźniejszych strojów może okazać się nieco zbyt elegancki. Buty natomiast świetnie się sprawdzą w większości zestawów. Na pewno jednak nie należy ich ubierać do garnituru.

pokrewne:  Zagraj to jeszcze raz, Ingrid

pasek-wrangler buty skórzane tenisowki

To zdecydowanie bardziej sportowa stylizacja, którą docenią mężczyźni ceniący sobie niezależność. Zestaw świetnie sprawdzi, jeśli ubieramy się raczej bardziej swobodnie i chcemy stworzyć wrażenie, że nam nie zależy. Skóra, z której wykonany jest pasek nie jest licowana. Jej szorstkość nadaje surowego charakteru całej stylizacji.

buty mokasynypasek parciany

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Wasze opinie

6
 • martens

  Ja mam ten problem, że nigdy nie zwracam uwagi na to jaki pasek zakładam. I czasami mam na sobie mega niedopasowane rzeczy pod tym względem. Muszę sobie kupić kilka takich klasycznych pasków, które będą pasowac do wszystkiego.

 • Marian

  Wreszcie świetna podpowiedź dla facetów bez stylu 🙂

 • Michał

  Niezłe są te buty z czerwonym paskiem. Dobrze wyglądają. Muszę je przymierzyć, może kupię.

 • Lucek

  Pytanie, czy zakładać pasek nawet do spodni, które świetnie nam pasują? Czy też – jeśli to taki atrybut męskości – specjalnie dobierać sobie spodnie, które lecą nam z tyłka, żeby móc ubrać pasek? Iście szekspirowski dylemat.

 • Margaretka

  Na buty i pasek zawsze się patrzy ale zauważyłam, że dużą uwagę przykuwa zegarek. Moim zdaniem to bardzo fajna, męska biżuteria. Kupiłam taki mojemu mężowi na urodzinki. Również jest za tym aby pasek pasował do obuwia.

 • pippi

  Panowie, czytajcie! To bardzo ważne! Brakuje mi tutaj informacji o tym, że obuwie musi być czyste. Jakże często panowie o tym zapominają…

Dodaj komentarz