Szukasz czegoś?

Marynarka na sportowo – jaką wybrać?

Autor:
Marynarka na sportowo

Marynarki pojawiają się coraz częściej w nawet bardzo casualowych stylizacjach. Już nikogo nie dziwi łączenie ich z t-shirtami i jeansami, ale od jakiegoś czasu bardzo popularne staje się łączenie ich z butami sportowymi New Balance lub Air Maxami. W lecie natomiast coraz częściej możemy obserwować połączenie z szortami.

Jak wybrać sportową marynarkę?

O tym, że moda lubi łączyć rzeczy z różny porządków wiadomo od dawna, jednak nie wszyscy są przekonani do ostatniej tendencji lansowanej już nie tylko na wybiegach mody, lecz również na ulicach. Sportowe buty są na pewno bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak są również bardzo toporne i przede wszystkim wykonane z zupełnie innych materiałów niż marynarka. Szczerze mówiąc sam nie jestem do tego stylu przekonany. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do łączenia marynarek z tenisówkami. Bardzo podobają mi się nawet kontrastowe, pod względem kolorystycznym połączenia, jednak być może po prostu moje stanowisko jest zbyt konserwatywne i po pewnym czasie ulegnie zmianie.

Marynarki w szarym kolorze

Wersją kompromisową, która możliwa będzie do zaakceptowania na pewno mogą stać się szarości. Warto zwrócić uwagę na kilka modeli butów:

Marynarka na sportowo

Mimo sportowego wyglądu, taki wybór jest znacznie bardziej elegancki niż wersje z bardziej żywymi kolorami. Szary, granatowy i biały nigdy nie były kontrowersyjnymi barwami. Warto w takich stylizacjach zadbać o to, żeby marynarka zawierała granatowe elementy. Można również pokusić się po prostu o takie jeansy. Ważne jednak, b zachowana była pewna symetria. Jeszcze ciekawszym wyjściem może być również włożenie granatowej poszetki do szarej marynarki. Warto eksperymentować. W końcu również na tym polega moda.

Marynarka na sportowo 2

To rozwiązanie jestem już w stanie znacznie łatwiej zaakceptować. Bardzo podoba mi się płaska podeszwa, a także fakty użycia tego samego materiału na w przypadku całego buta. Całość przypomina nieco tenisówki, więc może moja akceptacja wynika z odwiecznej słabości do tego typu sneakersów. Mam kilka podobnych par butów i zdarza mi się je wykorzystywać właśnie w stylizacjach pół eleganckich.

Marynarka na sportowo 3

Podoba Wam się ta marynarka? Moimi zdaniem świetnie pasuje do casualowych stylizacji, ponieważ jest bardzo prosta i nie posiada dodatkowych ozdobników. Myślę, że świetnie będzie komponowała się z wyżej wymienionymi butami, a także z czarnym t-shirtem. Warto mieć jedną szarą marynarkę w swojej szafie, ponieważ czarna wydaj się nieco zbyt pogrzebowa, a granatowa pasuje raczej do stylu smart casual.

Marynarka na sportowo

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...