szukasz czegoś?

Paryż – 5 mniej znanych miejsc do zobaczenia!

autor:
Widok na rzekę w Paryżu

Odkryj nowe wyjątkowe miejsca w Paryżu i zakochaj się w nim na nowo!

Paryż to miasto zakochanych i prawdziwy raj dla każdego, kto chce spędzić kilka dni w stolicy mody. Jeśli tym razem pragniesz zobaczyć to miasto od nieco innej strony, to sprawdź nasze propozycje miejsc do odwiedzenia.

Coś na ząb

Nie tylko zabytki się liczą, ale i wyjątkowe smaki, które będą kojarzyły nam się później z określonym miejscem. W Paryżu warto się delektować specjałami i poświęcić nieco czasu na odkrywanie nowych klimatycznych lokali.

Cafe des Deux Moulins

Jednym z nich jest Cafe des Deux Moulins. To kawiarnia, w której pracowała filmowa Amelia. Niezwykle klimatyczne miejsce, w którym zawsze jest dużo ludzi. Na miejscu możecie zobaczyć także przeszkloną gablotę z gadżetami z filmu. Wybierzcie się koniecznie w to miejsce, jeśli jesteście fanami filmu Jeana-Pierre’a Jeuneta i lubicie takie filmowe klimaty.

Le Cambodge

Jeśli lubicie egzotyczne smaki, to nie możecie ominąć Le Cambodge. To rodzinna restauracja serwująca kambodżańskie jedzenie i napoje. Smak potraw jest wyśmienity, a sposób ich zamawiania naprawdę oryginalny. Wybrane potrawy zapisuje się na pięknej karteczce. Należy mieć na uwadze, że to popularne miejsce wśród smakoszy, dlatego dobrze jest przyjść tuż po otwarciu albo uzbroić się w cierpliwość i poczekać w kolejce.

Punkt widokowy — nie tylko wieża Eiffla

Wieża Eiffla wydaje Wam się już nieco oklepana? Spokojnie, to nie jedyny wyjątkowy punkt widokowy w Paryżu. Warto przejść się do galerii handlowej La Fayette. Jej dach jest wyjątkowym punktem widokowym. Na wygodnych fotelach możecie obserwować piękno Paryża. Co ciekawe-czasami słychać stamtąd muzykę dochodzącą z Opery Garnier.

Księgarnia Shakespeare’a

Jesteście zapalonymi wielbicielami klasyki literatury? Uwielbiacie zapach starych i nowych książek? Ta księgarnia będzie niczym z Waszych snów. To wyjątkowe miejsce, które chętnie odwiedzane jest przez znanych pisarzy, a co więcej — można tutaj trafić także na młodych i obiecujących artystów. Warto także przejrzeć asortyment książek, bo można tutaj trafić na prawdziwe perełki.

Romantyczny wieczór nad Sekwaną

W Paryżu publiczne spożywanie alkoholu jest legalne, dlatego w tym miejscu warto zaplanować sobie romantyczny wieczór na wyspie Ile de la Cite z widokiem na Notre Dame. Dobre wino, ciepły wieczór i pięknie oświetlone statki w tle, to idealne okoliczności do spędzenia miłego wieczoru.

Para na schodach Paryża

Szukaj wyjątkowych miejsc po swojemu!

To tylko kilka naszych propozycji, które warto wypróbować. Zachęcamy także do tego, by samodzielnie szukać interesujących miejsc w Paryżu zgodnie z własnymi zainteresowaniami i upodobaniami. Coraz popularniejsze są podróże kulinarne, w których szukamy wyjątkowych smaków, a także filmowe, gdzie poruszamy się ścieżkami bohaterów ulubionego filmu. Ważne, by ta podróż była dla Was przyjemna i rozwijająca. Chodzenie własnymi ścieżkami jest o wiele ciekawsze niż odwiedzanie tylko i wyłącznie najpopularniejszych miejsc w danym regionie.

Sprawdź oferty wycieczek do Paryża na www.itaka.pl i wybierz coś dla siebie. Już teraz warto zaplanować atrakcje na aktualny rok. Niech będzie naprawdę wyjątkowo i ekscytująco!

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz