szukasz czegoś?

Oryginalne prezenty dla szefa, które nie zrujnują Ci kariery

autor:
Gestykulujący mężczyzna za biurkiem

Prezent dla szefa nie jest prostą sprawą. Musimy wybrać coś, co będzie odpowiednie, a zarazem stosowne, żeby nie urazić szefostwa. Wyrazi naszą wdzięczność za całokształt i możliwość rozwoju na danym stanowisku.

Szef w każdej firmie jest osobą wysoko postawioną i szanowaną przez każdego swojego pracownika. To w końcu on zapewnia nam źródło utrzymania. Z tego powodu powinniśmy umieć okazać za to należytą wdzięczność. Nie ważne czy jest to moment naszego odejścia, jego urodziny, awans czy najzwyczajniej w świecie chcemy być mili i docenić jego starania. Jednak nasuwa się pytanie: co wybrać, czym zaskoczyć naszego szefa, aby nie zostało to źle odebrane?

Co podarować szefowi?

Dobrych możliwości jest kilka, dzięki którym wybrniemy z tej niełatwej sytuacji. Jedną z nich jest wybór i kupno czegoś, co nasz szef kolekcjonuje. Rozejrzyj się po jego biurze, aby zauważyć małe szczegóły, których być może do tej pory nie dostrzegałeś. Bądź spostrzegawczym obserwatorem, a może pomysł na prezent sam do Ciebie przyjdzie i będziesz miał rozwiązany kłopot. Twój szef po godzinach może być zawziętym kolekcjonerem modeli statków albo jest miłośnikiem starych winyli z oryginalną muzyką dawnych wykonawców. Kup mu coś, czym się interesuje. Dzięki temu okażesz zainteresowanie jego pasji i może zdobędziesz kilka dodatkowych punktów uznania. Możemy również pokusić się o bilety dla całej rodziny na mecz ulubionej drużyny sportowej, jeśli ją znamy i wiemy komu kibicuje nasz przywódca. Jest to neutralne wyjście, dzięki któremu nasz prezent nie zostanie źle odebrany i zrozumiany.

Kolejnym bezpiecznym pomysłem może być kupno dobrego alkoholu w postaci wytrawnego, starego wina lub butelki dobrej whiskey, o ile jesteśmy pewni, że nasz szef nie jest abstynentem. Takie rzeczy lepiej sprawdzać stosunkowo wcześniej, przed dokonaniem zakupu. Dodatkowo możemy sprezentować np. pozłacaną karafkę, którą znajdziemy np. przy pomocy wyszukiwarki www.Lovvi.pl. Praktyczną niespodzianką może być również elegancki skórzany kalendarz z mottem firmy lub cytatem, którym kieruje się szef. Często takie cytaty lub maksymy widnieją na stronach firm, więc nie powinno być problemu ze zdobyciem takowego. Dobrą inicjatywą będzie koszyk upominkowy zaopatrzony w coś słodkiego i dodającego energii. Ze słodyczy i dobrej kawy każdy szef się ucieszy. Taka dawka energii jest potrzebna zwłaszcza w ciągu intensywnego dnia pełnego zadań i spotkań z klientami.

Długopis na notesie

Z poczuciem humoru

Jedną z najbezpieczniejszych propozycji jest kubek z zabawnym tekstem, np. „dla szefa roku” albo ‘dla najlepszego szefa w tym mieście”. Jest mnóstwo opcji i wersji kolorystycznych takich kubków, więc każdy powinien znaleźć odpowiadający gustowi osoby obdarowywanej. Z kolei bardziej humorystycznym rozwiązaniem może okazać się duży plakat w formie okładki gazety, oprawiony w ramkę ze zdjęciem szefa i dużym napisem ‘’prezes roku”, który zostanie podarowany przez pracowników firmy. Będzie to bardzo miły i zabawny gest, który może dodatkowo zawisnąć w biurze szefa, a an będzie pamiętał, że ma przy sobie zabawnych i kreatywnych ludzi, którzy nie boją się odważnych pomysłów.

Męski zegarek

Zaskocz szefa

Jeśli Twój szef ciągle tylko pracuje, przychodzi jako pierwszy a wychodzi ostatni… Trzeba chociaż na chwilę odciągnąć go od nadmiaru pracy! Idealnym rozwiązaniem może być kameralne przyjęcie niespodzianka od zespołu i złota statuetka z podpisem ‘dla najbardziej pracowitej przyczółki w tej firmie’. Ten zabawny i ładny upominek z pewnością zajmie honorowe miejsce na biurku przełożonego. Zespół ludzi dla szefa to bardzo ważna część jego firmy. Ludzie są najważniejsi. W końcu to oni tworzą firmę i to dzięki nim wszystko działa tak jak należy. Nie tylko szef jest ważny, ale właśnie podlegający mu ludzie mają ogromne znaczenie. Dzięki nim mniej obowiązków spoczywa na jego barkach i firma funkcjonuje.

Trzeba o tym pamiętać i nie tylko szefowi robić niespodzianki z powodu wygranego kontraktu czy przetargu. Dokonał tego dzięki pomocy swoich współpracowników. Wszyscy pracują na wspólne konto firmy, aby pięła się jak najwyżej, a biznes cały czas się rozwijał i kwitł. Dlatego ważne jest, aby tworzyć dobre relacje w miejscu, w którym spędzamy połowę każdego dnia.

Rating: 4.7/5. From 3 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz