szukasz czegoś?

Od dziecięcej gwiazdy do jednej z najlepszych hollywoodzkich aktorek

autor:
klasyczne-balerinki

Nazywała się Natalia Nikolaevna Zakharenko i wraz z rodzicami Rosjanami przybyła do Stanów, by wieść tam lepsze życie. Nazwisko przyszło zmieniać jej dwa razy. Swą karierę aktorską zaczęła jako czteroletnia Natasha Gurdin, którą matka wepchnęła niemal siłą w filmową hollywoodzką machinę sławy i pieniędzy.

Kim była Natalie Wood?

Była jedną z nielicznych młodocianych gwiazd, które przetrwały okres dorastania i pozostała w kinie również jako dorosła kobieta. Doceniono jej kunszt aktorski, a także niewątpliwą urodę, a bardziej dojrzałą sławę zdobywała już jako Natalie Wood. Miała 16 lat, kiedy otrzymała pierwszą ze swych trzech nominacji do Oscara (w tym przypadku za film Buntownik bez powodu), nigdy jednak niestety nie udało jej się zgarnąć samej statuetki.

pokrewne:  Moda lat 70-tych, od czego zacząć, jak się ubrać?

zolty-golf

Styl Natalie Wood

Przez lata swej kariery miewała krótką fryzurę do ramion i bujną grzywkę, która dodawała jej dziewczęcości lub długie bardzo kobiece fale, podkreślające jej niewątpliwy seksapil. Lubiła ubierać się lekko i wygodnie, nie stroniła też jednak od bardziej eleganckich strojów, które ubierała na ważniejsze gale i filmowe wydarzenia. Uwielbiała dopasowane cygaretki, które zobaczyć możemy dziś często na blogu MakeLifeEasier, a także pośród wiosennych i letnich stylizacji obserwowanych na polskich i światowych ulicach. Korzystając z tego typu inspiracji, warto kierować się zarówno dawnymi jak i współczesnymi trendami, łącząc klasykę z nowoczesnością.

pokrewne:  Jak ubierała się Twiggy? Jaki był styl popularnej brytyjskiej modelki lat 60-tych?

cygaretki

Większość se strojów, jakie nosiła na co dzień mogłybyśmy śmiało ubrać i dziś. Golfy w odważnych kolorach, zwiewne tuniki zakładane do prostych spodni, baleriny i sandały na płaskim obcasie, sweterki z printami czy marynarskie paski sprawiały, że wyglądała niczym gwiazda i dziewczyna z sąsiedztwa jednocześnie. Na wielkich galach prezentowała jednak zgoła inny look. Tam była księżniczką srebrnego ekranu, wspaniałą i szykowną aktorką, która podkreślała swą wielkość niezwykłymi sukniami i strojną biżuterią.

baleriny

Natalie Wood – naturalny kanon piękna

Natalie Wood miała bardzo delikatną, dziewczęcą urodę. Swój piękny kształt brwi zaznaczała kredką, obrysowywała nią również dokładnie całe oko, mocno tuszując rzęsy. Wyrazisty makijaż oka sprawiał, że rezygnowała zazwyczaj z pomadek o mocnych odcieniach i pozostawiała swe usta w naturalnym lekkim różu. Uwielbiała eksperymentować z fryzurą, ale w każdej, na którą się zdecydowała było jej bezwzględnie ładnie.

pokrewne:  Niebieski kolorem dla chłopca czy dziewczynki? A gdyby tak unisex?

Gwiazdorskie życie, gwiazdorska śmierć

Aktorka zmarła przedwcześnie w nieszczęśliwym wypadku. Miała wówczas 43 lata. Wraz z ówczesnym partnerem wybrała się na rejs, z którego już niestety nie dane było jej powrócić. Utopiła się, a wraz z nią zamarło na chwilę całe Hollywood, opłakując śmierć tak pięknej i utalentowanej kobiety i zdając sobie sprawę z tego, że była ona jedną z ważniejszych ikon amerykańskiego kina.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • Marzena

    Musiałam ją sobie wygooglować i nadal nie wiem w sumie kto to jest. Nigdy jakoś nie słyszałam o tej aktorce :O.

  • osa

    Takich karier jest mnóstwo, można jej nie zauważyć.

Dodaj komentarz