szukasz czegoś?

Konta bankowe z Moneyback i Cashback, czyli jak zarabiać, kupując ubrania?

autor:
karta bankowa

Usługa Cashback i Moneyback – co to takiego? Które banki oferują konto osobiste z tymi możliwościami? Czy to bezpieczne? Czy da się zarabiać dzięki temu na zakupach? Sprawdź nasz kompleksowy przewodnik po Cashback i Moneyback!

Konta bankowe z Moneyback i Cashback

Osoby, które chcą otworzyć konto w banku lub chcą zamknąć jakiś rachunek i szukają innego ROR-u, często nie wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru. Nic dziwnego! Oferty banków są bardzo podobne. Oczywiście wielu z nas chce konto za 0 zł, ale bywa, że nie jest to warunek konieczny. Na pewno kluczowe jest to, by dopasować konto bankowe do swojego stylu życia. Trzeba więc sprawdzić, jakie daje możliwości.

Jednym z aspektów, które warto wziąć pod uwagę, jest to, czy dany rachunek ma usługę Cashback i Moneyback. Nie są to informacje, które jako pierwsze znajdziemy przy ofertach. Jednak da się do nich dotrzeć. Zdecydowana większość popularnych banków działających w Polsce ma je w swojej ofercie. Najszybciej konta bankowe z Moneyback i Cashback sprawdzisz w porównywarce (bankier.pl), która zbiera informacje o ofertach banków i zestawia je ze sobą. Wczytując się w warunki, można sprawdzić, czy dostępne są te praktyczne opcje.

Niestety problemem może być nazewnictwo. NBP Cashback określa jako „wypłatę sklepową”, Mastercard mianem „Płać kartą i wypłacaj”, mBank opisuje „Opłatę za wypłatę gotówki w kasie sklepu Visa/Mastercard cash back”, a w PKO BP to „Wypłata gotówki towarzysząca transakcji bezgotówkowej”. A tak właściwie, to czym jest Cashback a czym Moneyback?

Cashback a Moneyback

Warto wiedzieć, że do niedawna sformułowania Cashback i Moneyback były stosowane zamiennie. Dzisiaj banki starają się rozgraniczać oba pojęcia. Niestety wciąż można zobaczyć, że to, co daje Moneyback oferuje się pod nazwą Cashback. Ale nigdy odwrotnie. Poniżej rozgraniczymy oba pojęcia, uzasadniając, czym dokładnie są te dodatkowe funkcjonalności do konta osobistego.

Cashback – co to?

Cashback to dodatkowa funkcjonalność, jaką daje karta debetowa (również ta w telefonie). Sprawdza się w sytuacji, gdy konieczna jest wypłata gotówki, a nie ma dostępu do najbliższego bankomatu. Z takiej opcji można skorzystać w każdej chwili, bo kwota jest pobierana z konta bankowego. Co więcej, to doskonały sposób na uniknięcie opłaty, jaką czasami trzeba ponieść za wypłatę z bankomatu.

Jak działa Cashback?

Jeśli ma się konto bankowe z Cashbackiem, to aby skorzystać z takiej możliwości, podczas zwykłych zakupów w wybranych sklepach, można wypłacić pieniądze. Wystarczy, zanim kasjer nabije na kasę towar, poinformować, że chce się otrzymać również gotówkę. Na rachunku znajdzie się towar i kwota, jaką się wypłaca. Kasjer wyda w gotówce dane pieniądze, a one zostaną potrącone z konta bankowego.

A ile pieniędzy można w ten sposób wypłacić? Warto wiedzieć, że w ramach Cashbacku nie da się podjąć dowolnej kwoty, gdyż są nałożone limity. Dla kart Mastercard i Maestro jest to maksymalnie 500 zł, a dla Visa – 300 zł.

Czy Cashback jest bezpieczny?

Wiele osób może zastanawiać się, czy Cashback jest bezpieczny. Na szczęście tak jest. Tak jak to z każdą płatnością kartą bywa, transakcję trzeba potwierdzić PIN-em. Niektóre sklepy mogą żądać złożenia podpisu na wydruku, który potwierdza wypłatę środków.

Moneyback – co to jest?

Jak wspomniano wcześniej, długo było tak, że Cashback i Moneyback traktowano jak to samo narzędzie. Właśnie dlatego może być tak, że w niektórych przypadkach może być określane jako Cashback. Warto jednak wiedzieć, że banki aktualnie starają się rozgraniczać oba pojęcia.

A czym jest Moneyback? Jest to narzędzie, dzięki któremu można zarabiać na zakupach. Właśnie tak! Można zyskiwać – wydając pieniądze. W tym przypadku jest się nagradzanym przez bank za korzystanie z transakcji bezgotówkowych, aktywne i regularne posługiwanie się kartą, czy robienie zakupów u partnerów.

Na czym polega Moneyback?

Przede wszystkim, aby skorzystać z Moneyback, trzeba mieć konto osobiste, które daje taką możliwość. Kolejną kwestią jest spełnienie wymagań. Może być tak, że dana promocja będzie polegała na premii wynoszącej jakiś procent od wydanej kwoty w sklepach wskazanych przez bank. Zdarza się, że bank przelewa część poniesionych wydatków za poprzedni miesiąc, np. za opłaty za media. Może być też taka sytuacja, że bank zaoferuje swoim klientom formę Moneybacku za systematyczne wpływy na rachunek czy za korzystanie z aplikacji mobilnej. Można więc miesięcznie zyskać od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Moneyback za zakupy modowe, czyli jak zarabiać kupując ubrania i dodatki?

Warto wiedzieć, że moneyback, a przez wielu używane jednak określenie cashback, umożliwiają nie tylko banki, ale i inne firmy. Zazwyczaj, aby zarabiać, wydając na ubrania, trzeba pobrać specjalną aplikację lub zarejestrować się na stronie. Tego typu platformy, pozwalają robić zakupy w ulubionych sklepach internetowych i otrzymywać zwroty części wydanych pieniędzy. Wystarczy przejść do sklepu online ze specjalnego linka. Jakie strony z caschbackiem za zakupy modowe są najpopularniejsze w Polsce?

Na pewno warto pomyśleć o założeniu konta na Goodie. Oferuje cashback za zakupy w niemal 800 sklepach online. Jakie marki modowe tam znajdziemy? Okazuje się, że można dostać zwrot części pieniędzy za zakup ubrań w sklepach takich jak Eobuwie, CCC, Zalando Lounge, Answear, Modivo, Wittchen, Peek&Cloppenburg, Wolczanka, Wojas, Lacoste, Smyk.

Drugą popularną stroną jest CashGoBack. Za jakie zakupy można uzyskać zwrot? Ze sklepów modowych na pewno warto wymienić Eobuwie, Deichmann, CCC, Adidas, Nike, Orsay, Wittchen, Van Graaf, Marilyn i wiele innych sklepów online z modą.

Trzecią platformą , która umożliwia zwrot za zakupy za ubrania jest NetPocket. Jakie marki tam znajdziemy? Jest Bershka, Eobuwie, Zalando Lounge, Adidas, CCC, Answear, Reebok, Vistula, Lacoste, Wolczanka, Deichmann, Crocs.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, a najpopularniejsze. Jak widać – wydając pieniądze na zakupy w sklepach z modą, można zyskać część środków poniesionych na ich zakup. Warto przetestować tego typu sposób na dodatkowy zarobek.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Wasze opinie

1
  • Wasyl

    O cashback duży słyszałem, ale moneyback to dla mnie nowość, pewnie jakbym nie poczytał tutaj, o co chodzi to nie byłbym zainteresowany taką bankową opcją.

Dodaj komentarz