szukasz czegoś?

Bandana na włosy – jak ją wiązać, żeby dobrze wyglądała?

autor:
kobieta z kucykiem z bandaną

Bandana, czyli trójkątna chustka w charakterystyczny wzór jest niezwykle gorącym, wakacyjnym trendem od kilku lat. Świetnie sprawdza się jako ochrona przed słońcem, a także stylowy dodatek. Bardzo często zakładamy bandanę na włosy. Jak ja wiązać, żeby dobrze wyglądała i stanowiła stylowy dodatek do fryzury! Sprawdź nasze inspiracje!

Propozycje z rozpuszczonymi włosami

Jednym z popularniejszych sposobów noszenia bandany jest wykorzystanie jej jako opaski. W tym celu należy złożyć ją w trójkąt i zwinąć w cienki pasek, a następnie zawiązać albo z tyłu głowy i schować supeł pod włosami, albo z przodu – dzięki temu fryzura stanie się bardziej zadziorna. Dookoła opaski możesz przepleść luźne pasma włosów znajdujące się koło twarzy. Sprawi to, że fryzura będzie wygodniejsza. Dziewczynom z rockową duszą z pewnością do gustu przypadnie nasz pomysł na zawiązanie złożonej na 4 części chustki tak, aby zachodziła na czoło. Możesz także wykorzystać ją jako chustkę zasłaniającą głowę w upalne dni. W tym celu musisz złożyć chustkę w trójkąt, a następnie zawiązać na głowie, by jej spiczasty koniec znalazł się z tyłu. Supełek możesz schować pod włosami lub zawiązać go na nich. Ciekawym sposobem na zawiązanie chustki jest złożenie jej trójkąt, a następnie ułożenie na głowie rogiem do przodu. Boczne rogi bandany należy związać w supeł, a wystający nad czołem róg zawinąć pod niego. Ten nieoczywisty sposób wiązania bandany pozwoli Ci uzyskać efekt przypominający turban.

pokrewne:  Opaska czy bandana na włosy? Co lepsze?

Propozycje ze spiętymi włosami

Fanki spiętych włosów również mogą korzystać z bandany. Bardzo popularnym sposobem jest wykorzystanie jej jako opaski przy kucyku, warkoczu lub wysokim koku. Mniej banalnym rozwiązaniem jest złożenie jej w wąski pasek oraz oplecenie u podstawy wysokiego koka. Doda to fryzurze niesamowitego szyku i sprawi, że będziesz wyróżniać w tłumie. Możesz także zebrać włosy nad karkiem w luźnego koczka i przewiązać go złożona w cienki pasek bandaną. Dobrym sposobem na wykorzystanie tej chustki jest zabezpieczenie przed rozpleceniem się końcówki warkocza bandaną. Naszą propozycją na imprezę, festiwal, lub dla bardziej odważnych Pań na co dzień jest wplecenie chustki w jeden bądź dwa warkocze. Da to bardzo zaskakujący efekt, dzięki któremu podkreślisz swoją wyjątkowość i oryginalność. Przy użyciu chusty możesz robić bardzo wygodny, szykowny kok. Potrzebujesz jedynie bandany zwiniętej w rulon. Należy nią owinąć głowę i związać jej końcówki z tyłu. Następnie włosy znajdujące się na karku należy podwinąć od spodu na bandanę. By uzyskać efekt messy hair, wyciągnij z koka kilka kosmyków przy twarzy.

pokrewne:  Styl sportowy w modzie. Jak wyglądać dobrze w sportowych ubraniach?

Z czym wystylizować bandanę na włosy?

Mimo że bandana kojarzy nam się z latami buntu oraz rockowymi artystami można z powodzeniem dodać ją do codziennych stylizacji. Bardzo dobrze sprawdzi się jako dodatek do miejskich strojów złożonych z prostych T-shirtów, rurek bądź szortów i trampek. Gdy zrobi się chłodniej, do tej prostej stylizacji możesz dołożyć ramoneskę albo jeansową kurtkę. Ponadto taki dodatek nada pazura stylizacji z letnią sukienką. Bandana bardzo dobrze wygląda połączona z klasycznym jeansem. Można także wykorzystać ją jako element przełamujący elegancką stylizację all black albo all white.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz