szukasz czegoś?

Jak prać spodnie z dziurami, żeby ich nie zniszczyć?

autor:
jeansy w pralce

Spodnie z dziurami od wielu lat nie tracą na popularności. Nie wyobrażasz sobie, aby mogło zabraknąć ich w twojej szafie? Jednak obawiasz się, że mogą zniszczyć się podczas prania? Z tego artykułu dowiesz się, jak odpowiednio czyścić spodnie z dziurami, aby ich wygląd jak najdłużej zachwycał.

Spodnie z dziurami wyglądają stylowo i przyciągają wzrok, obecnie na rynku dostępny jest ich szeroki wybór. Występują one w różnych fasonach i kolorach. Spodnie z dziurami damskie zdecydowanie różnią się od męskich, a najmodniejsze modele są wykonane z jeansu. Ten rodzaj materiału wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której posiadacz spodni będzie mógł cieszyć się nimi jak najdłużej.

Jak prać spodnie z dziurami?

Pranie spodni z dziurami może stanowić prawdziwe wyzwanie. Długie namaczanie nie służy spodniom jeansowym z dziurami, ponieważ może przyczynić się do rozciągnięcia się dziur i zniszczyć wygląd spodni. Dlatego znacznie lepiej zdecydować się na pranie ręczne. A co jeśli nie masz czasu albo warunków na ten rodzaj prania? Wybierz na pralce program ręczny lub taki, który będzie dostosowany do delikatnych tkanin.

Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie specjalnego woreczka do prania, który uchroni dziury w spodniach przed powiększeniem lub rozerwaniem. Dzięki temu jeansy z dziurami zachowają swój fason na dłużej.

W jakiej temperaturze prać spodnie dżinsowe z dziurami?

Wielu producentów jeansów nie zaleca zbyt częstego czyszczenia ich w pralce. Pranie przyczynia się do utraty pigmentu z materiału, przez co spodnie stają się wyblakłe. Mogą także tracić swój fason i szybciej się zużywać. Dotyczy to zwłaszcza spodni z dziurami, które są bardziej narażone na uszkodzenia.

Każdy miłośnik jeansów chciałby cieszyć się swoimi spodniami jak najdłużej i czuć się w nich świeżo. Kiedy twoje jeansy nie posiadają zabrudzeń, a zauważysz, że mają nieprzyjemną woń, włóż je do zamrażalki. Źródłem powstawania nieprzyjemnego zapachu na odzieży są namnażające się bakterie. Zwłaszcza w tych miejscach, gdzie temperatura ciała jest najwyższa. Natomiast niska temperatura je zabije bakterie, dzięki temu znów będą świeże bez konieczności wsadzania ich do pralki.

Inną metodą na dezynfekcję materiału jest użycie parownicy. Spodnie jeansowe z dziurami jednak nie lubią wysokich temperatur i wymagają odpowiedniego prasowania, które nie przyczyni się do ich deformacji.

Ze względu na to, że jeans jest materiałem, który wymaga odpowiedniego czyszczenia, wato przed włożeniem spodni do pralki wziąć pod uwagę temperaturę, czas czy też rodzaj programu piorącego.

Pamiętaj:

  • Przed praniem spodni zapoznaj się z tym, co na metce napisał producent.
  • Temperatura 30 stopni Celsjusza jest odpowiednia do prania spodni wykonanych z jeansu. Zbyt wysoka temperatura może przyczynić się do skurczenia włókien i utraty koloru.
  • Spodnie jeansowe najlepiej jest prać w krótkich programach lub takich przystosowanych do prania jeansu. Zazwyczaj czas prania wynosi 15 minut.
  • Unikaj programów z dodatkowym płukaniem, ponieważ wpływają na zmiękczenie materiału i przez to go zniekształca.
  • Warto także pamiętać o prędkości wirowania, aby nie była wyższa niż 800 obrotów.

Pranie czarnych spodni z dziurami

Niewątpliwie każdy kolor spodni wymaga określonego rodzaju czyszczenia. Szczególnie kłopotliwe może być jednak pranie czarnych jeansowych spodni z dziurami. Jeansy najlepiej jest prać odwrócone na lewą stronę, co pozwala zapobiegać wypłukiwaniu barwnika. Ubrania w ciemnych kolorach, a zwłaszcza czarne jeansy, mają tendencję do farbowania, dlatego do prania warto dodać specjalne chusteczki, dzięki temu pozostałe części garderoby nie zostaną zafarbowane.

Podczas suszenia również warto pozostawić spodnie jeansowe z dziurami na lewej stronie. Szczególnie w słoneczne dni, ponieważ nadmierne nasłonecznienie także może być powodem wyblaknięcia i utraty intensywności koloru.

Spodnie z dziurami wyglądają świetnie, jednak by służyły ci jak najdłużej, pamiętaj, aby nie prać ich zbyt często. Zawsze czyść je w odpowiedniej temperaturze i programie dostosowanym do wymagań materiału. Przed włożeniem spodni do pralki wyjmij wszystkie przedmioty z kieszeni i odwróć jeansy na lewa stronę.

No votes yet.
Please wait...

Wasze opinie

1
  • Słowac

    Paradoksy, paradoksy… Ktoś kupuje zniszczone spodnie, żeby teraz martwić się jak ich nie zniszczyć? xD

Dodaj komentarz