szukasz czegoś?

Jak nosić bandanę?

autor:
Dziewczyna z bandaną

Bandana doskonale wygląda nie tylko noszona do stylizacji boho, ale także tych sportowych i niezobowiązujących. Ubraniom potrafi nadać swobody i podkreślić wakacyjny lub weekendowy look. Bandana doskonale wygląda związana na szyi, ręce, ale także na głowie. Przeczytaj jak nosić bandanę, by zawsze modnie się prezentować.

Czym jest bandana?

Bandana nazywana także bandamką jest trójkątną lub kwadratową chustą. Przeważnie uszyta jest z bawełny, może też być w jednolitym kolorze lub wielobarwna. Bardzo często spotyka się bandany we wzory, zarówno te etniczne jak i orientalne. Ta miękka chusta pozwala na wykorzystanie jej jako dodatku do wielu stylizacji, wzbogaca strój i nadaje mu nieformalnego charakteru. Bardzo popularna jest bandana na ręce lub bandana na głowie. Może ona wzbogacić fryzurę lub służyć jako ochrona przed słońcem. Bandana doskonale komponuje się z jeansami, T-shirtami, skórzanymi kurtkami, letnimi sukienkami, butami sportowymi, ale także balerinami i trampkami.

pokrewne:  Pin-up styl, czyli seksownie w starym stylu

Krótka historia bandany

Bandana najczęściej była spotykana w westernach, gdzie kowboje przewiązywali ją sobie na szyi, by nadać stylizacji zawadiackiego charakteru. W latach 90-tych polubiły ją Christina Aquilera, Jennifer Lopez oraz Beyonce. Artystki nosiły bandanę jako top lub na głowie. Również Rihanna bardzo zainteresowała się bandaną, tyle, że wokalista postanowiła nosić ją po gangstersku. Obecnie chusta bandana może stanowić uzupełnienie także casualowych stylizacji.

Jak nosić bandanę?

Zanim przejdziemy do tego jak ją nosić, warto wspomnieć jak zawiązać bandanę. Najlepiej ją poskładać tak, by złożony koniec dać do środka, a całość zrolować. Tak przygotowany element garderoby można nosić do wielu stylizacji. Bardzo modna jest bandana na głowę, nadgarstek lub jako uzupełnienie stroju. Chustę można nosić także na szyi – zrolowana bandaną oplata się szyję, a jej końce zawiązuje w kokardę. A jak zawiązać bandanę na ręce? Wystarczy ją zrolować i zawiązać na nadgarstku jako grubą bransoletę. Bandanę można także nosić do letnich ubrań – spodni i spódnic. Aby wyglądać modnie należy bandanę poskładać w trójkąt, a jej końce zaczepić o szlufki spódnicy lub spodni.

pokrewne:  Z czym łączyć chusty, bandany męskie? Jaka chusta, bandana na włosy dla mężczyzn?

Jak zawiązać bandanę na głowie?

Bandana może stać się także elementem fryzury i ozdobą włosów. Dzięki niej zyska się ciekawszy oraz bardziej dziewczęcy wygląd. Bandanę można nosić zwiniętą na głowie jako opaskę -wtedy będzie ona podtrzymywała włosy. Takie rozwiązanie jest świetne zwłaszcza podczas wakacji, gdyż podkreśla niezobowiązujący charakter stylizacji. Ostatnio bardzo modne stało się noszenie bandany na głowie w taki sposób, by jej trójkątne końce zawadiacko odstawały na środku opaski. Bandanę można także wpleść w kok lub warkocz i wtedy fryzura wyda się bardziej oryginalna. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się noszenie bandany jako gumki do włosów – wtedy warto ją zrolować i przewiązać nią włosy.

pokrewne:  Opaska czy bandana na włosy? Co lepsze?

Bandanę można nosić także zamiast letniego kapelusza w celu ochrony włosów przed słońcem. Chustkę należy poskładać w trójkąt i jej najdłuższy bok opleść wokół czoła i skroni. Odstające końce związuje się wtedy z tyłu głowy.

Bandana nadaje wakacyjnego i zarazem zawadiackiego charakteru stylizacjom. Można ją nosić na różne sposoby do wielu ubrań, ale także jako ozdobę na rękach czy włosach. Doskonale sprawdzi się noszona do letnich ubrań, ale także do jeansowej czy skórzanej kurtki. Bandana kojarzy się ze swobodą, ale także przywołuje na myśl stroje kowbojów, którzy wiele lat temu zdobywali Dziki Zachód.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz