szukasz czegoś?

Dlaczego podkład musi być idealnie dobrany do koloru cery?

autor:
Dlaczego podkład musi być idealnie dobrany do koloru cery?

Chyba każdy widział w swoim życiu kobietę z tzw. makijażowym koszmarem w postaci źle dobranego odcienia podkładu. Wygląda to bardzo sztucznie i brzydko. Szczególnie jeśli np. twarz jest bardzo ciemna, a szyja bardzo jasna i odwrotnie. Warto także zadbać o to, by produkt nie tworzył swoją konsystencją efektu maski. Dobrej jakości produkty, np. oferowany przez L’Oréal podkład Infallible 24h, są lekkie, ale i kryjące.

Podkład pozwala zatuszować wszelkie niedoskonałości naszej cery. A nie ma co się oszukiwać – mało która kobieta może poszczycić się idealnie gładką, piękną cerą bez skazy. Większość ma jakieś wypryski, blizny, zaskórniki itp., które oczywiście chciałaby ukryć. Podkład w tym pomaga, ale tylko wtedy, gdy jest dobrze dobrany i kolorystycznie, i do potrzeb danej cery. W innym wypadku zamiast poprawić wygląd, można uzyskać odwrotny efekt.

Podkład – jak dobrać?

Przed wizytą w drogerii trzeba określić, jaki mamy odcień skóry. Jeśli tego nie wiemy, można przeprowadzić szybki eksperyment. Potrzebna jest jedynie biała karta i dzienne światło. Przykładamy kartkę do twarzy – jeśli skóra ma niebieskawy lub różowawy odcień, to mamy chłodny odcień skóry, jeśli złotawy lub żółtawy – ciepły. Większość produktów, jak chociażby wspomniany wcześniej oferowany przez markę L’Oréal podkład Infallible 24h (https://www.lorealparis.pl/produkty/makijaz/twarz/podklad/infallible-24h-125/), ma wiele różnych odcieni, dzięki czemu można spokojnie dopasować kolor do swoich potrzeb, by wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Wybieramy kilka różnych odcieni i odrobinę każdego z nich nakładamy na brodę albo policzek. Jeśli mamy make-up, to może to być wierzch dłoni (ale nie nadgarstek, bo tu skóra jest delikatniejsza i nieco jaśniejsza niż na twarzy). Lekko rozsmarowujemy każdy kosmetyk i sprawdzamy, który kolor idealnie łączy się z kolorem naszej skóry.

Naturalnie wyglądający, piękny makijaż

Precyzyjny i piękny makijaż może być możliwy tylko dzięki dobrze dobranemu podkładowi. Warto, by miał on też dodatkowe właściwości. Przykładowo wspomniany L’Oréal podkład Infallible 24h nawilża cerę oraz matowi ją. Rzadko który produkt łączy te cechy, a dzięki nim po specyfik mogą sięgać osoby zarówno ze skórą suchą, jak i tłustą.

Gdy już dobierzemy idealny podkład do koloru cery, musimy pamiętać, by nakładać go precyzyjnie, tak by nie było żadnych smug, które mogłyby zniszczyć cały make-up. Można do tego użyć beauty blendera, pędzla do makijażu oraz opuszek palców. Warto jednak pamiętać, że pierwszy z tych trzech sposobów jest najłatwiejszy. Należy namoczyć gąbeczkę, wycisnąć i nałożyć na nią niewielką ilość podkładu. Następnie stemplującymi ruchami aplikujemy fluid na poszczególne części twarzy. To wszystko gwarantuje piękny make-up, który będzie podkreślał naszą urodę i tuszował niedoskonałości.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz