szukasz czegoś?

Pognieciona koszula? Jak przewozić, prasować i unikać zgnieceń?

autor:
Koszule na wieszakach

Dobrze wyprasowana koszula to ozdoba prawdziwego mężczyzny i element niezbędny w czasie spotkań biznesowych. Niestety bardzo łatwo pojawiają się na niej zagniecenia. W tym tekście powiem Wam jak radzić sobie z nimi radzić i jak przewozić tę część garderoby, by zawsze wyglądała dobrze

Jakie koszule się nie gniotą?

Przede wszystkim powinniście się skupić na tym, by kupić koszule dobrej jakości. Nie chodzi tylko o to, by materiał wyglądał dobrze, ale też o to, by był mniej podatny na zagniecenia. Taką właściwość ma bawełna egipska. Jest ona nieco droższa, jednak korzyści, które płyną z jej zakupu są tego warte. Nie zawsze jednak na metce znajduje się informacja o rodzaju użytej bawełny.

pokrewne:  Jak prasować ubrania szybko i skutecznie?

Aby to sprawdzić wystarczy zgnieść koszulę w rękach i jeśli nie pojawią się na niej widoczne ślady, to znak, że jest to koszula wyższej jakości. Szukam niegniotących się koszul na domodi.pl, ponieważ mają tam duży wybór modnych fasonów.

koszula wolczanka

Jak prasować koszule?

Dobre jakości koszula też znacznie łatwiej się prasuje. Aby ułatwić sobie jeszcze bardziej to zadanie, warto powiesić ją od razu po wyciągnięciu z pralki na wieszaku, co pozwoli nam zminimalizować ilości zagnieceń. Sam proces prasowania zaczynamy od kołnierzyka. Aby nie pojawiły się na nim nieestetyczne fałdy, należy wykonywać ruchy od zewnątrz do wewnątrz.

pokrewne:  Sukienka do tańca, zabawy? Wybierz sukienkę rozkloszowaną

Następnie przechodzimy do mankietów. Odpinamy guziki i prasujemy tę część koszuli od wewnątrz. Kolejnym krokiem jest układanie materiału równo na desce i prasowanie powoli całości, przesuwając materiał po desce. Do rękawów warto użyć specjalnej podkładki. Zachęcam również do intensywnego wykorzystywania pary.

prasowanie

Jak przewozić koszule?

Jeśli podróżujemy własnym samochodem, to najlepszym sposobem na przewożenie koszuli, jest zamontowanie specjalnego wieszaka w zagłówku. Jest on dostępny w praktycznie każdym hipermarkecie lub w sklepach internetowych, więc nie będzie żadnego problemu z jego zakupieniem. Często mężczyźni mają nawet po kilka takich wieszaków w samochodzie i zmieniają koszulę w razie pobrudzenie lub przepocenia.

lambert

Jak składać koszule, żeby się nie pogniotły?

Również dokładne złożenie koszuli pozwoli na to, by wyglądała estetycznie po wyciągnięciu. Właściwie składamy ją w podobny sposób jak zazwyczaj, jednak w tym wypadku musimy przyłożyć dużą wagę do tego, by materiał był odpowiednio naciągnięty. Dobrze jest również takie koszule włożyć do mniejszej torby. Zaraz po przybyciu na miejsce należy wyjąć ten element garderoby i rozwiesić na wieszaku, by mikrozgięcia miały szansę się same wyprostować.

pokrewne:  Jak dobrze wyglądać w bieli?

la redoute

Dzięki wymienionym wyżej zasadom Wasze koszule na pewno będą wyglądały dobre. Czasami jednak nie da uniknąć się zgnieceń i konieczne będzie wyprasowanie koszuli. Warto więc zabrać w podróż żelazko turystyczne, jeśli mamy taką możliwość.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Wasze opinie

2
  • ja bułka

    Nie cierpię prasować koszul mężowi, to jest jakiś koszmar! Kołnierzyki, kanty, zakładki, mankiety, no można czegoś dostać.

  • Elegant

    Koszule są świetne i sprawdzają się doskonale zarówno do eleganckich spotkań, jak i na co dzień, ale kwestia podnieceń jest rzeczywiście uciążliwa :/ Ciągłe pracowanie potrafi nieźle obrzydzić taką odzież.

Dodaj komentarz